Asteikolliset momenttiruuvitaltat, vaihdettavien terien pidin cNm 200
Tuote ei ole enää valikoimassa. Katso korvaavat vaihtoehdot alta.
Tuotekuvaus
Momenttiruuvitaltat asteikolla, pidin vaihdettaville teräliuskoilleRakenneSoveltuu 6 mm:n vaihdettavien teräliuskojen kiinnitykseen (nro 659920–659928).
Normi
Tarkastettu DIN EN ISO 6789:n mukaisesti.
Rakenne
Voimakahva, jossa ihoystävällinen ja pitävä Haptoprene®-pinta, mahdollistaa tarvittavien vääntömomenttien helpon siirron myös märillä tai öljyisillä käsillä. Kun asetettu vääntömomentti saavutetaan, ruuvitaltta laukeaa kuuluvasti ja tuntuvasti ja on välittömästi taas käyttövalmis. Avausmomentti on suurempi kuin kiristysmomentti (ylikuormitussuoja).
Haluttu kiristysmomentti asetetaan säätörenkaalla kahvan päässä. Lukitus estää asetuksen tahattoman muuttumisen. Helppolukuinen, lialta suojattu mikrometriasteikko.
Huomautus
Taattu vääntömomentin mittaustarkkuus on voimassa vasta kalibroidulta momenttialueelta DIN EN ISO 6789:n mukaisesti.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Momenttiruuvinväännin |
|---|---|
| Kiinteästi asetettu vääntömomentti | ei |
| Testauspöytäkirja | Valmistajan testauspöytäkirja |
| Kalibrointi | O1 |
| Hetkellinen aikaväli | 40 - 200 cNm |
| Maksimivääntömomentti | 200 cNm |
| Paino | 97 g |
| Hetkellinen aikaväli | 40 - 200 cNm |
| Normi | DIN EN ISO 6789 |
| Vääntömomentin mittaustarkkuus | ±6 % |
| Palaute | laukaiseva |
| Vaihdettava näyttö | Nm |
| Laukaisuarvon asetus | säätöasteikolla |
| Laukaisuarvon säädettävyys | säädettävä |
| Liitäntämuoto | vaihdettava terä |
| Mittausmenetelmä | vääntömomentti |
| Vetosuunta | Oikeakätinen kiristys |
| Lokitettavat tiedot | ei |
| Laukaisusignaali | akustinen; haptinen |
| Näyttö | analoginen |
| Kokonaispituus l | 124 mm |
| Laukaisuperiaate | mekaaninen luistokytkin |
| Asteikon jako 1 viiva = | 5 cNm |
| Asteikon jako 1 viiva = | 5 cNm |
| Sopivat vaihtoterät | 6 mm |
| Maksimi ⌀ | 35 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G659906200 |
|---|---|
| EAN | 4045197611222 |