Elektroninen testilaite momenttiruuvinvääntimille ”TST” 2
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
- Kestävä uretaanimuovinen laitekotelo pöytä- tai seinäasennukseen.
- Suuri LCD-näyttö.
- Testausmenetelmän suora valinta piktogrammipainikkeilla.
- Liitäntä ulkoisen anturin kytkentään. Kun käytetään antureita nro 654350, laite tunnistaa automaattisesti mittausalueen ja kalibrointiparametrit
- Taajuusnäyttö pulssityökalujen tai luistokytkimellä varustettujen ruuvinvääntimien tarkastukseen.
- Tavoitemomentti ylä- ja alaraja-arvoineen voidaan ohjelmoida.
- Sarjaliitäntä tulostimen tai PC:n kytkentään.
- virransyöttö: Sisäänrakennettu akku noin 16 tunnin johdottomaan käyttöön tai verkkokäyttö, 230 V.
- TCS-kalibrointiohjelmisto (saatavissa maksutta rekisteröitymisen jälkeen osoitteesta www.norbar.com/en-gb/Downloads/Torque-Certification-System).
Integroitu anturi 1/4 tuuman kuusiokannalla C6,3 ja lisäksi liitäntä 1 ulkoiselle anturille.
Etu
Joustava mittausjärjestelmä, jota voidaan laajentaa jopa 100 000 Nm:iin. Erittäin helppokäyttöinen.
Käyttötiedot
Asteikolla tai näytöllä varustettujen momenttiruuvinvääntimien kalibrointi. Asteikottomien momenttiruuvinvääntimien asetus ja kalibrointi.
Sähkö- tai paineilmakäyttöisten ruuvi- ja mutterinvääntimien asetus ja kalibrointi automaattisella pysäytyksellä. Ulkoisilla antureilla (lisävaruste) voidaan tarkastaa momenttiavaimia tai ruuvinvääntimiä jopa 100 000 Nm:iin saakka.
Toimitussisältö
Sisältää UKAS-kalibrointitodistuksen ja ruuvinvääntösimulaattorin sähkö-/paineilmakäyttöisten ruuvinvääntimien kalibrointiin, kaksi kiinnitysruuvia, sarjamuotoisen tiedonsiirtokaapelin, muovilaukussa.
Huomautus
Ruuvinvääntösimulaattorit nro 654300 ja 654350:lle löytyvät numerolla 654352.
Ei sovellu mutterinvääntimille!
Tekniset tiedot
| Kalibrointi | O4 |
|---|---|
| Vetosuunta | Oikeakätinen kiristys |
| Tuotetyyppi | Vääntömomentin testilaite |
| Testauspöytäkirja | Valmistajan testauspöytäkirja |
| Datalähtö | RS232C-liitäntä |
| Vääntömomentin mittaustarkkuus | ±0,5 %; ±0,5 %; ±0,5 % |
| Maksimivääntömomentti | 2 Nm |
| Paino | 2.2 kg |
| Energiansyöttö | Paristokäyttöinen; Paristokäyttöinen; Paristokäyttöinen |
| Mittausalue | 0.04 - 2 Nm |
| Osoittimen syvyys | 160 mm |
| Osoittimen leveys | 288 mm |
| Osoittimen korkeus | 72 mm |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 2 |
| Tuotenro: mukana toimitettavat paristot / akut | 081560 CR2032 |
| Vääntömomentin mittaustarkkuus | ±0,5 %; ±0,5 %; ±0,5 % |
| Testauspöytäkirja | Valmistajan testauspöytäkirja |
| Kalibrointi | O4 |
| Datalähtö | RS232C-liitäntä |
| Vetosuunta | Oikeakätinen kiristys |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G6543002 |
|---|---|
| EAN | 5060922231253 |