Elektroninen momenttiavain / kulmamittari E-torc II 150
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Elektroninen momenttiavain/kulmamittari E-torRakenneAlumiinikotelo, joka voidaan kääntää 120°.
Toimitussisältö
Sisältää räikkäpään.
Rakenne
- E-torc II vakuuttaa vankalla alumiinikotelolla ja ergonomisella kahvalla, joka mahdollistaa helpon ja turvallisen käytön myös suurilla vääntömomenteilla.
- Vääntömomentin ja kiertokulman mittaus. Vääntömomentti ja kiertokulma voidaan nähdä samanaikaisesti. Kun asetettu ruuvausparametri saavutetaan, merkinanto tapahtuu optisesti (lisänä visualisointi LED-palkilla) ja akustisesti äänimerkillä.
- Graafinen taustavalaistu LCD-näyttö.
- Tallentaa ja dokumentoi 2000 mittausarvoa.
- Tiedot siirretään momenttiavaimen ja PC-ohjelmiston (Windows® 7 alkaen) välillä RS232C-liitännän kautta (USB-sovitin sisältyy).
- Käyttötilat: Track, Peak, Preset.
- Ohjelmistolla vaihdettavissa yksiköstä Nm yksikköön lbfft.
- Ergonominen sivupainike (Reset-/Enter-painike, pikatoiminto).
- Prosessikaavio 5 ruuvausparametrille.
- Käyränäyttö ja siihen liittyvä arviointi tehdään mukana toimitettavan ohjelmiston avulla.
Mittayksiköt: Nm, lbfft.
Piirustusmitat
Selitys piirustukseen ja kaavaan:
L1 = vipuvarren pituus ilman vaihtotyökalua
l2 = momenttiavaimeen säädetty kalibrointimitta
l3 = vipuvarren pituus sisältäen tehtaalla asetetun kalibrointimitan
L4 = vaihtotyökalun kalibrointimitta
L = työkalun kokonaispituus
T1 = asetettava vääntömomentti
T2 = määrätty vääntömomentti
Käyttötiedot
Tuotantoavain pienten sarjojen kokoonpanoon sekä laadunvarmistukseen, testauslaboratorioihin sekä ruuviliitosten tarkastukseen ja analysointiin.
Toimitussisältö
2 paristoa (AA), datakaapeli, käyttöohje, arviointi- ja käyttöohjelma, USB-sovitin, kuusiokulma-avainruuvimeisseli paristokotelon avaamiseen. Sis. tukeva peltisalkku sisäkkeellä.
Huomautus
Erikoisratkaisut (lisävaruste) ja tarvikkeet pyynnöstä.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Momenttiavain |
|---|---|
| Kalibrointi | O3; O5 |
| Resoluutio | 0,1 Nm |
| Testauspöytäkirja | Valmistajan testauspöytäkirja |
| Pidin pistotyökaluille | 9×12 mm |
| Vaihdatettava työkalu | Pistotyökalu |
| Hetkellinen aikaväli | 7 - 111 lbfft |
| Vivun pituus ilman liitännäistyökalua [l1] | 439.5 mm |
| Momenttiavaimen säädetty ulottumamitta [l2] | 17.5 mm |
| Vipupituus mukaan lukien tehdaskalibroinnin mitta [l3] | 457 mm |
| Kiristyskulman mittaustarkkuus | ±1 % |
| Neliökiinnitys | 1/2 tuumaa |
| Maksimivääntömomentti | 150 Nm |
| Datalähtö | RS232C-liitäntä |
| Sarja | E-torc |
| Paino | 1330 g |
| Energiansyöttö | Akkukäyttöinen |
| Hetkellinen aikaväli | 7–111 lbf·ft |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 2 |
| Normi | DIN EN ISO 6789 |
| Vääntömomentin mittaustarkkuus | ±1 % |
| Palaute | äänimerkki; näyttävä; laukaiseva |
| Laukaisuperiaate | Tärinämoottori |
| Vaihdettava näyttö | Nm; lbf ft |
| Laukaisuarvon asetus | digitaalinen, säädettävä |
| Laukaisuarvon säädettävyys | säädettävä |
| Liitäntämuoto | pistotyökaluille (neliöaukko) |
| Mittausmenetelmä | vääntömomentti; kiertokulma |
| Vetosuunta | Oikea- ja vasenkätinen kiristys |
| Lokitettavat tiedot | kyllä |
| Mittaustekniikka | elektroninen |
| Laukaisusignaali | akustinen; haptinen; optinen |
| Näyttö | digitaalinen |
| Kokonaispituus l | 514 mm |
| Akkutyyppi | Mignon, AA |
| Kulmaresoluutio | 0,1° |
| Akkutyyppi | Mignon, AA |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G655007150 |
|---|---|
| EAN | 4002805932919 |