Pistotyökalu, avoin rengas 1–11 mm
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Sopii
Momenttiavaimeen, jossa on 4-kulmainen kiinnitys.
Rakenne
Pudotustaottu; kaikissa pistokytkennällä varustetuissa työkaluissa = suorakaiteen muotoinen varsi jousitetulla lukitustapilla. Näin taataan pistotyökaluille turvallinen ja tukeva kiinnitys momenttiavaimeen.
Leikkuuarvot
Piirustuksen ja kaavan selitys:
L1 = vipuvarren pituus ilman pistotyökalua
l2 = momenttiavaimen säädetty mitta
l3 = vipuvarren pituus mukaan lukien tehtaalla asetettu kalibrointimitta
L4 = pistotyökalun mitta
L = työkalun kokonaispituus
T1 = asetettava vääntömomentti
T2 = määrätty vääntömomentti
Materiaali
Kromivanadiiniteräs, kromattu.
Huomautus
Pistotyökalujen kuormitettavuus on rajoitettu vastaamaan avainväliä ja voi siksi olla pienempi kuin momenttiavainten kapasiteetti.
Noudata pistotyökalujen mittaa ja vertaa sitä säätötyökalun vastaavaan mittaan (katso käytetyn momenttiavaimen testauspöytäkirjaa/käyttöohjetta). Tee mittakorjaus poikkeamien yhteydessä!
Tekniset tiedot
| Pinta | kromattu (hilseilyä kestävä) |
|---|---|
| Materiaali | kromivanadiiniterästä |
| Tuotetyyppi | Pistotyökalu, lenkkiavaimet |
| Vaihdatettava työkalu | Pistotyökalu |
| Lukkotoiminto | ei |
| Avaimenväli | 11 mm |
| Pistomitta s | 17.5 mm |
| Korkeus h | 12 mm |
| Pistovarsi | 9×12 mm |
| Leveys b | 22.6 mm |
| Vaihdatettava työkalu | Pistotyökalu |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G6579021-11 |
|---|---|
| EAN | 4062406277581 |