Elektroninen momentti-/kääntökulma-avain integroidulla näytöllä E-Torc Q
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
E-Torc Q / QR on tehokas elektroninen momentti-/kääntökulmamittausavain huipputason anturitekniikalla ja 4,3 tuuman TFT-näytöllä. Käyttö joko kosketustoiminnolla tai painikkeilla. Käyrien esitys ja arviointi voidaan tehdä suoraan mittalaitteessa. Parametrisarjat kuvadatan kanssa ovat mahdollisia.
Tietoa vaihdetaan momenttiavaimen ja pöytätietokoneen käyttöjärjestelmän (Windows® 7:stä alkaen) välillä Wi-Fi:n (2,4 ja 5 GHz) tai USB Mini -portin avulla.
Signalisointi tapahtuu optisesti virtuaalisilla palkkeilla, akustisesti äänimerkillä ja tuntopalautteena värinällä. Kuormituslaskuri ja viimeisimmän kalibroinnin päivämäärä näkyvät valikossa.
Akun pikavaihtojärjestelmä.
Mittayksiköt: Nm, lbfft.
Mittapiirustuksen tiedot
Selitys piirustukseen ja kaavaan:
L1 = vipuvarren pituus ilman liitintyökalua
l2 = momenttiavaimen säädetty mitta
l3 = vipuvarren pituus mukaan lukien tehtaalla asetettu kalibrointimitta
L4 = liitintyökalun mitta
L = työkalun kokonaispituus
T1 = asetettava vääntömomentti
T2 = määrätty vääntömomentti
Toiminnot
- Momentin valvonta
- Momentti-/kääntökulmavalvonta
- Myötörajan valvonta: ruuviliitoksen myötörajan mittaus suhde-eron perusteella.
- Lisäkiristysmomentti: kaikki menettelyt VDI/VDE 2645 -lehden 3 mukaisesti.
- Avaa/kiristä: ruuviliitoksen momentin näyttö, esim. liike-/tärinäkuormituksen jälkeen.
Käyttötiedot
Analyysi- ja laatuavaimeksi. Tutkimus- ja kehitystyössä E-Torc Q / QR säästää kallista koerakentamista. Kiristyskokeet kiristysspesifikaatioiden määrittämiseksi voidaan suorittaa ja dokumentoida suoraan komponentissa.
Toimitussisältö
Sisältää räikkäpään, latauskaapelin, datakaapelin, 4 GB muistin, USB-muistin dokumentaatiolla, käyttöohjeen sekä arviointi- ja käyttöohjelmiston.
Quadroboxissa vaahtomuovisisäkkeellä.
Huomautus
Huomioi poikkeavat maakohtaiset vaatimukset!
Lisävarusteet pyynnöstä.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Momenttiavain |
|---|---|
| Kalibrointi | O3; O5; O3; O5; O3; O5 |
| Resoluutio | 0,1 Nm |
| Testauspöytäkirja | Valmistajan testauspöytäkirja |
| Pidin pistotyökaluille | 14×18 mm |
| Vaihdatettava työkalu | Pistotyökalu |
| Vivun pituus ilman liitännäistyökalua [l1] | 697 mm |
| Momenttiavaimen säädetty ulottumamitta [l2] | 25 mm |
| Vipupituus mukaan lukien tehdaskalibroinnin mitta [l3] | 722 mm |
| Kiristyskulman mittaustarkkuus | ±1 % |
| Neliökiinnitys | 1/2 tuumaa |
| Maksimivääntömomentti | 300 Nm |
| Datalähtö | USB-liitäntä; USB-liitäntä; USB-liitäntä |
| Sarja | E-torc; E-torc; E-torc |
| Paino | 2300 g |
| Energiansyöttö | Paristokäyttöinen |
| Hetkellinen aikaväli | 30–300 Nm |
| Normi | Korjaamostandardi |
| Vääntömomentin mittaustarkkuus | ±1 %; ±1 %; ±1 % |
| Palaute | näyttävä; näyttävä; näyttävä |
| Laukaisuperiaate | Tärinämoottori |
| Vaihdettava näyttö | Nm; lbfft; Nm; lbfft; Nm; lbfft |
| Laukaisuarvon asetus | digitaalinen, säädettävä |
| Laukaisuarvon säädettävyys | säädettävä |
| Liitäntämuoto | pistotyökaluille (neliökiinnitys) |
| Mittausmenetelmä | vääntömomentti; Kiertokulma; Myötöraja; Lisäkiristysmomentti; vääntömomentti; Kiertokulma; Myötöraja; Lisäkiristysmomentti; vääntömomentti; Kiertokulma; Myötöraja; Lisäkiristysmomentti |
| Vetosuunta | Oikea- ja vasenveto |
| Lokitettavat tiedot | kyllä |
| Mittaustekniikka | elektroninen |
| Laukaisusignaali | optinen; akustinen; haptinen; optinen; akustinen; haptinen; optinen; akustinen; haptinen |
| Näyttö | digitaalinen |
| Kokonaispituus l | 760 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 655002 |
|---|---|
| EAN | 4002805935613 |