Elektroninen momentti-/kiertokulma-avain erillisellä näytöllä ja liitäntäkaapelilla E-Torc QR
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
E-Torc Q / QR on tehokas elektroninen momentti-/kiertokulmamitta-avain huippumodernilla anturitekniikalla ja 4,3 tuuman TFT-näytöllä. Käytettävissä joko kosketustoiminnolla tai näppäimillä. Käyränäyttö ja arviointi voidaan tehdä suoraan mittalaitteella. Parametrisarjat kuvadatan kanssa ovat mahdollisia.
Tietojen vaihto tapahtuu Wi-Fi:n (2,4 ja 5 GHz) tai USB Mini -portin kautta momenttiavaimen ja pöytätietokoneen käyttöjärjestelmän välillä (Windows® 7:stä alkaen).
Ilmoitus tapahtuu optisesti virtuaalisilla palkkinäytöillä, akustisesti äänimerkillä ja tuntoaistin kautta värinällä. Kuormituslaskuri ja viimeisimmän kalibroinnin päivämäärä näkyvät valikossa.
Mittayksiköt: Nm, lbfft.
Mittapiirros
Selitys piirrokseen ja kaavaan:
L1 = vipuvarren pituus ilman vaihtotyökalua
l2 = momenttiavaimen säädetty asetusmitta
l3 = vipuvarren pituus sisältäen tehtaalla asetetun kalibrointiasetusmitan
L4 = vaihtotyökalun asetusmitta
L = työkalun kokonaispituus
T1 = asetettava vääntömomentti
T2 = määrätty vääntömomentti
Toiminnot
- Momentin valvonta
- Momentti-/kiertokulmavalvonta
- Myötörajan valvonta: Ruuviliitoksen myötörajan mittaus suhde-eron perusteella.
- Lisäkiristysmomentti: Kaikki menetelmät VDI/VDE 2645 -lehden 3 mukaisesti.
- Löysää/kiristä: Ruuviliitoksen momentin näyttö, esim. liike-/värähtelykuormituksen jälkeen.
Käyttötiedot
Analyysi- ja laatuavaimena. Tutkimuksessa ja tuotekehityksessä E-Torc Q / QR säästää kallista koejärjestelyä. Kiristyskokeet kiristysspesifikaatioiden määrittämiseksi voidaan suorittaa ja dokumentoida suoraan komponentissa.
Toimitussisältö
Sisältää räikkäpään, latauskaapelin, datakaapelin, 4 GB muistin, dokumentaatiolla varustetun USB-muistitikun, käyttöohjeen sekä arviointi- ja käyttöohjelmiston.
Näytön ja liitäntäkaapelin kanssa GEDORE-laatikossa.
Huomautus
Huomioi poikkeavat maakohtaiset vaatimukset!
Lisävarusteet pyynnöstä.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Momenttiavain |
|---|---|
| Kalibrointi | O3; O5; O3; O5; O3; O5 |
| Resoluutio | 0.01 Nm |
| Testauspöytäkirja | Valmistajan testauspöytäkirja |
| Pidin pistotyökaluille | 9×12 mm |
| Vaihdatettava työkalu | Uratustyökalu |
| Vivun pituus ilman liitännäistyökalua [l1] | 185.5 mm |
| Momenttiavaimen säädetty ulottumamitta [l2] | 17.5 mm |
| Vipupituus mukaan lukien tehdaskalibroinnin mitta [l3] | 203 mm |
| Kiristyskulman mittaustarkkuus | ±1 % |
| Neliökiinnitys | 3/8 tuumaa |
| Maksimivääntömomentti | 12 Nm |
| Datalähtö | USB-liitäntä; USB-liitäntä; USB-liitäntä |
| Sarja | E-torc; E-torc; E-torc |
| Paino | 500 g |
| Energiansyöttö | Paristokäyttöinen |
| Hetkellinen aikaväli | 1.5 - 12 Nm |
| Normi | Korjaamostandardi |
| Vääntömomentin mittaustarkkuus | ±1 %; ±1 %; ±1 % |
| Palaute | näyttävä; näyttävä; näyttävä |
| Laukaisuperiaate | Tärinämoottori |
| Vaihdettava näyttö | Nm; lbfft; Nm; lbfft; Nm; lbfft |
| Laukaisuarvon asetus | digitaalinen, säädettävä |
| Laukaisuarvon säädettävyys | säädettävä |
| Liitäntämuoto | uratustyökaluille (neliökiinnitys) |
| Mittausmenetelmä | vääntömomentti; Kääntökulma; Myötöraja; Lisäkiristysmomentti; vääntömomentti; Kääntökulma; Myötöraja; Lisäkiristysmomentti; vääntömomentti; Kääntökulma; Myötöraja; Lisäkiristysmomentti |
| Vetosuunta | Oikea- ja vasemmanpuoleinen veto |
| Lokitettavat tiedot | kyllä |
| Mittaustekniikka | elektroninen |
| Laukaisusignaali | optinen; akustinen; haptinen; optinen; akustinen; haptinen; optinen; akustinen; haptinen |
| Näyttö | digitaalinen |
| Kokonaispituus l | 263 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 655001 |
|---|---|
| EAN | 4002805936597 |