Yleismallinen putkileikkuri
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Erittäin vankka rakenne hyvin suuria rasituksia varten. Siisti ja luotettava katkaisu neljän peräkkäin asennetun ohjainrullan ansiosta.
Perusrunkona painevalettu alumiini. Pikaisesti säädettävä syöttöruuvi räikkätoiminnon ja jousikuormituksen ansiosta. Mukana varateräpyörä nro 818110.
Etu
Pitkä käyttöikä TiN-pinnoitetun teräpyörän ansiosta. Voimaa ja aikaa säästävä työskentely seuraavien ansiosta:
- Ergonominen kahva
- Kevyt rakenne
- Neulalaakeroidut ohjainrullat ja teräpyörä
- Irrotettava jäysteenpoistotyökalu TiN-pinnoitetulla S20-terällä.
Käyttötiedot
Monipuolinen työkalu ruostumattomien putkien sekä alumiini-, messinki- ja kupariputkien katkaisuun.
Varaosa
Varateräpyörä nro 818110.
Tekniset tiedot
| Ohjainrullien lukumäärä | 4 |
|---|---|
| Leikkuulaikkojen lukumäärä | 1 |
| Tuotetyyppi | Putkileikkuri |
| Sopii putkimateriaalille | VA; alumiini; messinki; kupari |
| Lukitustoiminnolla | ei |
| Leikkuulaikan leveys | 6,2 mm |
| Katkaisulaikan reikä | 4,85 mm |
| Leikkuupyörän ⌀ | 19 mm |
| Putken ulkohalkaisijalle Ø | 6–76 mm |
| Paino | 880 g |
| Leveys | 100 mm |
| Pituus | 245–325 mm |
| Korkeus | 40 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G818150 |
|---|---|
| EAN | 4045197595645 |