Yleismallinen miniputkileikkuri
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Erittäin tukeva rakenne erittäin suuria rasituksia varten. Siisti ja luotettava katkaisu neljän peräkkäin asennetun ohjainrullan ansiosta.
Runko painevalettua magnesiumia. Mukana varaleikkuurulla nro 818110.
Etu
Pitkä käyttöikä TiN-pinnoitetun leikkuurullan ansiosta. Voimaa ja aikaa säästävää työskentelyä:
- Ergonominen kahva
- Kevyt rakenne
- Neulalaakeroidut ohjainrullat ja leikkuurulla
- Irrotettava jäysteenpoistotyökalu, jossa TiN-pinnoitettu S20-terä.
Käyttötiedot
Monipuolinen työkalu ruostumattomien putkien sekä alumiini-, messinki- ja kupariputkien katkaisuun.
Varaosa
Varaleikkuurulla nro 818110.
Tekniset tiedot
| Ohjainrullien lukumäärä | 4 |
|---|---|
| Leikkuulaikkojen lukumäärä | 1 |
| Tuotetyyppi | Putkileikkuri |
| Sopii putkimateriaalille | Ruostumaton teräs; Alumiini; Messinki; Kupari |
| Lukitustoiminnolla | ei |
| Leikkuulaikan leveys | 6.2 mm |
| Katkaisulaikan reikä | 4.85 mm |
| Leikkuupyörän ⌀ | 19 mm |
| Putken ulkohalkaisijalle Ø | 3–35 mm |
| Paino | 335 g |
| Leveys | 65 mm |
| Pituus | 165 mm |
| Korkeus | 40 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G818100 |
|---|---|
| EAN | 4045197595638 |