Kolmihaarainen ulosvedin
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Käännettävillä ulosvetovarsilla (ulkopuoliseen ja sisäpuoliseen ulosvetoon). Ulosvetovarsia voidaan siirtää poikkipalkissa eri työkappalehalkaisijoille. Poikkipalkki ja ulosvetovarret laadukkaasta työkalu teräksestä. Vankka kara kaksipuolisella karan kärjellä (kuula ja kärki).
Käyttötiedot
Yleiskäyttöinen laakereiden, levyjen, hammaspyörien ym. irrotukseen. Mallissa 880100 koko 5 ulottuvuussyvyyttä 400 mm (vakio) voidaan kasvattaa jopa 700 mm:iin siirtämällä varsia.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Kolmihaarainen ulosvedin |
|---|---|
| Teho | 20 t |
| Ulkoinen tartuntaleveys | 220–650 mm |
| Kiristyssyvyys enintään | 200 mm |
| Koukkujen määrä | 3 |
| Ulkokuusiokanta | 41 mm |
| Maksimivääntömomentti | 650 Nm |
| Paino | 25 kg |
| Sisäinen puristusleveys | 290–740 mm |
| Valmistajan merkintä | 11A |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 880130 |
|---|---|
| EAN | 4021176006203 |