Kaksivartinen ulosvedin
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Käännettävillä ulosvetovarsilla (ulkoiseen ja sisäiseen ulosvetoon). Ulosvetovarret voidaan siirtää poikkipalkissa eri työkappalehalkaisijoille. Poikkipalkki ja ulosvetovarret laadukkaasta työkaluteräksestä. Järeä kara kaksipuolisella karankärjellä (kuula ja kärki).
Käyttötiedot
Yleiskäyttöiset laakereiden, kiekkojen, hammaspyörien ym. irrotukseen. Koon 5 (880100) tartuntasyvyys 400 mm (vakio) voidaan kasvattaa jopa 700 mm:iin siirtämällä varsia.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Kaksivartinen ulosvedin |
|---|---|
| Teho | 15 t |
| Ulkoinen tartuntaleveys | 105–750 mm |
| Kiristyssyvyys enintään | 700 mm |
| Koukkujen määrä | 2 |
| Ulkokuusiokanta | 41 mm |
| Maksimivääntömomentti | 650 Nm |
| Paino | 47 kg |
| Sisäinen puristusleveys | 340–1000 mm |
| Valmistajan merkintä | 20 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 880100 |
|---|---|
| EAN | 4021176009846 |