Lamellihiomakärki ruostumattomalle teräkselle
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Radiaalisesti työkalun akselin ympärille kiinnitetyt hiomakangaslamellit.
Hiomakangaslamellit, pinnoitteena normaalikorundi (A). Hiovalla sidoksella ruostumattomalle teräkselle.
Käyttötiedot
Ennen kaikkea viimeistelyhiontaan ja kiillotustöihin suuremmilla säteillä työkalu- ja muottivalmistuksessa sekä säiliö- ja koneenrakennuksessa. Hiomakangaslamellit mukautuvat työkappaleen muotoihin.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Hioma-aine | Korundi-hiomarake (A) |
|---|---|
| Hionta-aineen nimike | A |
| Tuotetyyppi | Laikkahiomatappi |
| Tuotenimen attribuutti | Raekoko 80 |
| Suositeltu kierrosluku | 8000 min-1 |
| Pään leveys | 20 mm |
| Pään ⌀ | 50 mm |
| Suositeltu kierrosluku | 9000 min-1 |
| Varren ⌀ | 6 mm |
| Enimmäiskierrosluku: | 15300 min-1 |
| Raekoko | 80 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 554210 |
|---|---|
| EAN | 4045197235572 |