Lamellihiomatappi ruostumattomalle teräkselle, karkeus 60
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Hiomakangaslamellit kiinnitetty säteittäisesti työkalun akselin ympärille.
Hiomakangaslamellit päällystetty normaalikorundilla (A). Hiovalla sidoksella ruostumattomalle teräkselle.
Käyttötiedot
Erityisesti hienohionta- ja kiillotustöihin suuremmilla säteillä työkalu- ja muottivalmistuksessa sekä säiliö- ja koneenrakennuksessa. Hiomakangaslamellit mukautuvat kappaleen muotoihin.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Hioma-aine | Korundihiomajyvä (A) |
|---|---|
| Hionta-aineen nimike | A |
| Tuotetyyppi | Lamellihiomatappi |
| Tuotenimen attribuutti | Rae 60 |
| Suositeltu kierrosluku | 12000 min-1 |
| Pään leveys | 20 mm |
| Pään ⌀ | 50 mm |
| Suositeltu kierrosluku | 9000 min-1 |
| Varren ⌀ | 6 mm |
| Enimmäiskierrosluku: | 15300 min-1 |
| Raekoko | 60 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 554110 |
|---|---|
| EAN | 4045197235541 |