Lamellihiomanasta ruostumattomalle teräkselle, karkeus 150
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Radiaalisesti kiinnitetyt hiomanauhalamellit työkalun akselin ympäri.
Hiomanauhalamellit päällystetty normaalikorundilla (A). Hio-valla sidoksella ruostumattomalle teräkselle.
Käyttötiedot
Ennen kaikkea hienohionta- ja kiillotustöihin suuremmilla säteillä työkalu- ja muottivalmistuksessa sekä säiliö- ja koneenrakennuksessa. Hiomanauhalamellit mukautuvat työkappaleen muotoihin.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Hioma-aine | Korundihiomajyvä (A) |
|---|---|
| Hionta-aineen nimike | A |
| Tuotetyyppi | Lamellihiomakärki |
| Tuotenimen attribuutti | Karkeus 150 |
| Suositeltu kierrosluku | 16000 min-1 |
| Pään leveys | 10 mm |
| Pään ⌀ | 30 mm |
| Suositeltu kierrosluku | 16000 min-1 |
| Varren ⌀ | 6 mm |
| Enimmäiskierrosluku: | 25400 min-1 |
| Raekoko | 150 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 554410 |
|---|---|
| EAN | 4045197377654 |