Lamellihiomatappi ruostumattomalle teräkselle, karkeus 120
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Hiomanauhalamellit kiinnitetty radiaalisesti työkalun akselin ympärille.
Hiomanauhalamellit pinnoitettu normaalikorundilla (A). Hiovalla sidoksella ruostumattomalle.
Käyttötiedot
Erityisesti hienohionta- ja kiillotustöihin suuremmilla säteillä työkalu- ja muottivalmistuksessa sekä säiliö- ja koneenrakennuksessa. Hiomanauhalamellit mukautuvat työkappaleen muotoihin.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Hioma-aine | Korundihiomajyvä (A) |
|---|---|
| Hionta-aineen nimike | A |
| Tuotetyyppi | Lamellihiomatappi |
| Tuotenimen attribuutti | Raekoko 120 |
| Suositeltu kierrosluku | 16000 min-1 |
| Pään leveys | 10 mm |
| Pään ⌀ | 30 mm |
| Suositeltu kierrosluku | 16000 min-1 |
| Varren ⌀ | 6 mm |
| Enimmäiskierrosluku: | 25400 min-1 |
| Raekoko | 120 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 554310 |
|---|---|
| EAN | 4045197235589 |