Lamellihiomatappi (SiC)
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Hiomakangaslamellit kiinnitetty radiaalisesti työkalun akselin ympäri.
Hiomakangaslamellit siroteltu piikarbidiraeella (SiC). Varren ⌀ 6 mm.
Käyttötiedot
Ennen kaikkea hienohionta- ja kiillotustöihin suuremmilla säteillä työkalu- ja muottivalmistuksessa sekä säiliö- ja koneenrakennuksessa. Hiomakangaslamellit mukautuvat työkappaleen muotoihin.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Hioma-aine | Piikarbidi (SiC) |
|---|---|
| Hionta-aineen nimike | SiC |
| Tuotetyyppi | Laikkaläppähiomatappi |
| Tuotenimen attribuutti | Rae 80 |
| Suositeltu kierrosluku | 16000 min-1 |
| Pään leveys | 10 mm |
| Pään ⌀ | 30 mm |
| Suositeltu kierrosluku | 16000 min-1 |
| Varren ⌀ | 6 mm |
| Enimmäiskierrosluku: | 25400 min-1 |
| Raekoko | 80 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 554660 |
|---|---|
| EAN | 4045197240989 |