Laikkahiomatappi (CER) karkeus 60
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Radiaalisesti kiinnitetyt hiomanauhalamellit työkalun akselin ympärillä.
Hiomanauhat siroteltu keraamisella jyvällä (CER).
Käyttötiedot
Erityisesti hienohionta- ja kiillotustöihin suuremmille säteille työkalu- ja muotinvalmistuksessa sekä säiliö- ja koneenrakennuksessa. Hiomanauhalamellit mukautuvat työkappaleen ääriviivoihin.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Hioma-aine | Keraamiset jyvät (CER) |
|---|---|
| Hionta-aineen nimike | Keraami |
| Tuotetyyppi | lamellihiomakärki |
| Tuotenimen attribuutti | Karkeus 60 |
| Suositeltu kierrosluku | 8000 min-1 |
| Pään leveys | 20 mm |
| Pään ⌀ | 50 mm |
| Suositeltu kierrosluku | 9000 min-1 |
| Varren ⌀ | 6 mm |
| Enimmäiskierrosluku: | 15300 min-1 |
| Raekoko | 60 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 554150 |
|---|---|
| EAN | 4045197882288 |