Hiomakangaslaikka kuitutaustalla ⌀ 125 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Erittäin aggressiivinen hiomakangaslaikka, jolla on korkea reunavakavuus lisäkuitutaustan ansiosta. Näin tätä kangaslaikkaa voidaan käyttää yhdessä kuitulaikkojen tukilaikkojen kanssa, esim. nro 566650 ja 566672.
Käyttötiedot
Laaja käyttöalue: kevyestä aineenpoistosta aina siirtymien viimeistelyyn samassa työvaiheessa. Ihanteellinen pienten hitsaussaumojen ja pistehitsien hiontaan sekä karkeaan puhdistukseen ja jäysteenpoistoon. Ei pinnan alihiontaa.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Hionta-aineen nimike | A |
|---|---|
| Maksimikehänopeus | 50 m/s |
| Raudan, rikin ja kloorin osuus | < 0,1 % |
| Tuotetyyppi | Hiomanauha |
| Tuotenimen attribuutti | ⌀ 125 mm |
| Levyn ⌀ | 125 mm |
| Hienousaste | keskikarkea |
| Vastaava raekoko | 180 |
| Väri | punainen |
| Toteutus | A medium |
| Reiän ⌀ | 22,23 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 566895 |
|---|---|
| EAN | 4062406569235 |