Timanttinen yhdistelmähiomakuppi taustakappaleelle S0/S0E D×T×H (mm) D15 D15
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Hiomakupit CBN- tai timanttihiomapinnalla.
Erittäin tehokkaat työkalujen hiomalaikat, joissa on superabrasiivinen hioma-aine (CBN tai timantti) fenolihartsisidoksessa maksimaalista käyttöikää ja tasaisen korkeaa poistotehoa varten. Seostetusta alumiinista valmistettu sandwich-kannatinsysteemi takaa hyvän tärinänvaimennuksen ja siten tasaisen hionnan sekä vakioidut hiontatulokset yhdessä korkean pintalaadun kanssa.
Käyttötiedot
Taloudelliseen esi- ja viimeistelyhiontaan HSS- ja kovametallitaltoille ilman laikan vaihtoa taustakappaleelle S0/S0E. Voidaan käyttää pareittain nro 597111/597112 tai 597121/597122 kanssa.
Timanttipinnoite erittäin tehokkaaseen hiontaan lyhytlastuaville, rautattomille materiaaleille kuten kovametalli, polykiteiset materiaalit (PKD), keraamiset materiaalit (PKS).
Spesifikaatio D15C50B, D64C50B W-Carbide.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Spesifikaatio | D15C50B |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Hiomakuppi |
| Levyn ⌀ d | 75 mm |
| Hiontamenetelmä | Työkalujen hionta |
| Laikan leveys d | 26 mm |
| Reikä-⌀ h | 20 mm |
| Muoto | 11A2 |
| Hiomapinnan leveys w, etupuoli | 8 mm |
| Hiomapinnan korkeus x | 2 mm |
| Hioma-aine | Timantti |
| Hionta-aineen nimike | D |
| Muoto | 11A2 |
| Spesifikaatio | D15C50B |
| Hioma-aine | Timantti |
| Raekoko | D15 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G597111D15 |
|---|---|
| EAN | 9003175860241 |