Timanttiyhdistelmähiomakuppi taustakappaleelle S0/S0E D×T×H (mm) D64 D64
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
CBN- tai timanttihiomapinnalla varustetut hiomakupit.
Erittäin tehokkaat työkalujen hiomalaikat, joissa on superabraziviset hioma-aineet (CBN tai timantti) fenolihartsisidoksella maksimaalisen käyttöiän ja jatkuvasti korkean aineenpoiston varmistamiseksi. Seostetusta alumiinista valmistettu sandwich-kannatinsysteemi takaa hyvän tärinänvaimennuksen ja siten rauhallisen hionnan, tasaiset hiontatulokset sekä korkean pinnanlaadun.
Käyttötiedot
Taloudelliseen esihiontaan ja viimeistelyhiontaan HSS- ja kovametallitaltoille ilman laikan vaihtoa taustakappaleelle S0/S0E. Voidaan käyttää pareittain nro 597111/597112 tai 597121/597122 kanssa.
Timanttipinnoite erittäin tehokkaaseen hiontaan lyhytlastuaville, rautattomille materiaaleille kuten kovametalli, polykiteiset materiaalit (PKD) ja keraamiset materiaalit (PKS).
Speksifikaatio D15C50B, D64C50B W-Carbide.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Spesifikaatio | D64C50B W-Carbide |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Hiomakuppi |
| Levyn ⌀ d | 100 mm |
| Tuotenimen attribuutti | 100×30×20 |
| Hiontamenetelmä | Työkalujen hionta |
| Laikan leveys d | 30 mm |
| Reikä-⌀ h | 20 mm |
| Muoto | 11A2 |
| Hiomapinnan leveys w, etupuoli | 8 mm |
| Hiomapinnan korkeus x | 2 mm |
| Hioma-aine | Timantti |
| Hionta-aineen nimike | D |
| Muoto | 11A2 |
| Spesifikaatio | D64C50B W-Carbide |
| Hioma-aine | Timantti |
| Raekoko | D64 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G597112D64 |
|---|---|
| EAN | 9003171539394 |