Hiomakuppi PREMIUM*** 110×20 mm 110x20 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Kartiohiomakuppi, hartsisidonnainen. Kupin korkeus 55 mm; reiän ⌀ 22,23 mm; kierrosluku maks. 8 600 r/min.
Spesifikaatio: A3604B84; Muoto: 11BT.
Fe-, S- ja Cl-pitoisuus > 0,1%. Erittäin pitkä käyttöikä teräkselle ja valuraudalle, ei ruostumattomalle teräkselle.
Käyttötiedot
Karkeahiontaan alhaisella melutasolla ja suurella aineenpoistolla. Erityisen edullinen pintahiontaan sähkö- ja paineilmakäyttöisillä kulmahiomakoneilla (erityissuojaus vaaditaan).
Tekniset tiedot
| Optimoitu materiaaleille | Teräs; valurauta |
|---|---|
| Maksimikehänopeus | 50 m/s |
| Tuotetyyppi | Hiomakuppi |
| Muoto | 11BT |
| Muotin kuvaus | kartiomainen hiomakuppi |
| Levyn ⌀ | 110 mm |
| Laikan leveys (kupin korkeus) | 55 mm |
| Hionta-aineen nimike | A |
| Muoto | 11BT |
| Enimmäiskierrosluku: | 8600 min-1 |
| Reiän ⌀ | 22.23 mm |
| Seinämän paksuus | 20 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G564900110X20 |
|---|---|
| EAN | 9003173110966 |