CBN-yhdistelmähiomakuppi takakappaleelle S0/S0E D×T×H (mm) B64 B64
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Hiomakupit CBN- tai timanttihiomapinnoitteella.
Erittäin tehokkaat työkalujen hiomalaikat, joissa on superabrazivi-hioma-aine (CBN tai timantti) fenolihartsisidoksessa, maksimaalista käyttöikää ja jatkuvasti korkeaa aineenpoistotehoa varten. Seosaluumiininen sandwich-kannatinjärjestelmä takaa hyvän värinänvaimennuksen ja siten rauhallisen hionnan sekä tasaiset hiontatulokset yhdistettynä korkeaan pinnanlaatuun.
Käyttötiedot
Kustannustehokkaaseen esi- ja viimeistelyhiontaan HSS- ja kovametallitaltoille ilman laikanvaihtoa taustakappaleelle S0/S0E. Voidaan käyttää pareittain nro 597111/597112 tai 597121/597122 kanssa.
CBN-pinnoite erittäin tehokkaaseen pitkälastuisten, rautapitoisten materiaalien hiontaan, esim. karkaistu runsasseosteinen kromiteräs ja HSS-materiaalit (mukaan lukien jauhemetallurgiset laadut) sekä nikkelipohjaiset seokset.
Spesifikaatio: B17C50B, B64C50B HSS.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Spesifikaatio | B64C50B HSS |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Hiomakuppi |
| Levyn ⌀ d | 100 mm |
| Tuotenimen attribuutti | 100×30×20 |
| Hiontamenetelmä | Työkalujen hionta |
| Laikan leveys d | 30 mm |
| Reikä-⌀ h | 20 mm |
| Muoto | 11A2 |
| Hiomapinnan leveys w, etupuoli | 8 mm |
| Hiomapinnan korkeus x | 2 mm |
| Hioma-aine | Kuutiollinen boorinitridi |
| Hionta-aineen nimike | CBN |
| Muoto | 11A2 |
| Spesifikaatio | B64C50B HSS |
| Hioma-aine | Kuutiollinen boorinitridi |
| Raekoko | B64 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G597122B64 |
|---|---|
| EAN | 9003171749335 |