Kuitulaikka XF 850 (CER) ⌀ 115 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Vetoluja mutta erittäin taipuisa vulkanoidikuitu. Reikä 22 mm ja ristouritus.
Yleiskäyttöinen kuitulaikka VSM XF 850, jossa korkea ja aggressiivinen hiontateho sekä pitkä käyttöikä. Viileä hionta. Erittäin sopiva kaikille seostetuille teräksille ja alumiiniseoksille.
Raetyyppi: Keraaminen seosrae (ZA) hioma-aktiivisella pinnoitteella (TOP SIZE).
Käyttötiedot
Kulmahiomakoneille, maks. kehänopeus 80 m/s, tukilaikalla nro 566650/6670. Tasomaisten tai kuperien pintojen hiontaan suurella joustavuudella.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Hioma-aine | Keraaminen seosjyvä (ZA) hiovalla pinnoitteella (TOP SIZE) |
|---|---|
| Hionta-aineen nimike | Keramiikka |
| Optimoitu materiaaleille | INOX; alumiini |
| Maksimikehänopeus | 80 m/s |
| Raudan, rikin ja kloorin osuus | < 0,1 % |
| Enimmäiskierrosluku: | 13300 min-1 |
| Hioma-alusta | Kuitulaikka |
| Reiän ⌀ | 22.23 mm |
| Tuotetyyppi | Kuitulaikka |
| Tuotenimen attribuutti | ⌀ 115 mm |
| Levyn ⌀ | 115 mm |
| Sarja | XF850 |
| Raekoko | 40 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 566456 |
|---|---|
| EAN | 4018875668740 |