Kuituhiomalaikka ZF 714, zirkoniumoksidi (ZA) ⌀ 115 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Vetoluja, mutta erittäin taipuisa vulkanoidikuitu. Reikä 22 mm ja ristirako.
Kuituhiomalaikka VSM ZF 714 suurella hiomateholla ja pitkällä käyttöiällä. Kylmä hionta. Erityisesti seosteräkselle, ei-rautametalleille ja valuraudalle.
Raetyyppi: zirkoniumoksidi (ZA) hiovalla pinnoitteella.
Käyttötiedot
Kulmahiomakoneille, joiden suurin kehänopeus 80 m/s, tukilaikalla nro 566650/6670.
Tasaisten tai kuperien pintojen hiontaan suurella joustavuudella.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Hioma-aine | zirkoniumoksidi (ZA) |
|---|---|
| Hionta-aineen nimike | ZA |
| Optimoitu materiaaleille | INOX; Teräs |
| Maksimikehänopeus | 80 m/s |
| Raudan, rikin ja kloorin osuus | < 0,1 % |
| Enimmäiskierrosluku: | 13300 min-1 |
| Hioma-alusta | Kuitulaikka |
| Reiän ⌀ | 22.23 mm |
| Tuotetyyppi | Kuitulaikka |
| Tuotenimen attribuutti | ⌀ 115 mm |
| Levyn ⌀ | 115 mm |
| Sarja | Huopahammastus ZF714 |
| Raekoko | 120 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 566430 |
|---|---|
| EAN | 4018875997222 |