Kangaspohjainen hiomapaperilaikka (CER) ⌀ 125 mm
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Taustapuoli on veluuripäällysteinen ja tarttuu itsekiinnittyvänä yhdessä tarrakiinnitteisen tukilaikan kanssa, esim.
nro 567760 itsekiinnittyvä. Nopeaan laikavaihtoon.
XK870K-hiomapaperilaikat kestävällä polyesterikankaalla. Itseteroittuva keraamirae hioma-aktiivisella lisäkerroksella (TOP Size) varmistaa aggressiivisen ja viileän leikkauksen.
Käyttötiedot
Kulmahiomakoneissa tai epäkeskohiomakoneissa tarrakiinnityksellä (pölynpoisto ei mahdollinen). Suurin työnopeus 40 m/s.
Kaikkien teräslaatujen työstöön. Erityisen sopiva vaikeasti työstettäville materiaaleille, kuten ruostumattomalle teräkselle, nikkeliseoksille, kromille, titaanille.
Huomautus
Sopiva käsihiontapala tarrakiinnitteisille hiomalaikoille, katso nro 567857, koot 125 ja 150. Tarrakangaslaikat, katso nro 566902–566950. Minikonehiontajärjestelmä ⌀ 50 mm ja ⌀ 75 mm, katso nro 554005 ja seuraavat.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Hiomapaperilaikka |
|---|---|
| Hioma-aine | Keraaminen rae (CER) |
| Hionta-aineen nimike | Keramiikka |
| Maksimikehänopeus | 40 m/s |
| Raudan, rikin ja kloorin osuus | < 0,1 % |
| Tuotenimen attribuutti | ⌀ 125 mm |
| Raekoko | 120 |
| Levyn ⌀ | 125 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 567511 |
|---|---|
| EAN | 4018875451618 |