Kangaslaikkahiomapaperi (CER)
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Taustapuoli on veluuripinnoitettu ja se on itsekiinnittyvä käytettäessä tarrakiinnitteisen tukilaikan kanssa, esim. nro 567760 itsekiinnittyvä. Nopeaan laikan vaihtoon.
XK870K-hiomalaikat, joissa kestävä polyesterikangas. Itseteroittuva keraaminen rae hionta-aktiivisella lisäkerroksella (TOP Size) varmistaa aggressiivisen ja viileän leikkauksen.
Käyttötiedot
Kulmahiomakoneissa tai epäkeskohiomakoneissa tarrakiinnityksellä (pölynpoisto ei mahdollista). Suurin työskentelynopeus 40 m/s.
Kaikkien teräslajien työstöön. Erityisen sopivia vaikeasti työstettäville materiaaleille kuten ruostumaton teräs, nikkeliseokset, kromi, titaani.
Huomautus
Sopiva käsihiomapalkki tarrakiinnitteisille hiomalaikoille ks. nro 567857 koko 125 ja koko 150. Tarrakangaslaikat ks. nro 566902–566950. Minikiontajärjestelmä ⌀ 50 mm ja ⌀ 75 mm ks. nro 554005 ja seuraavat.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Hiomapaperilaikka |
|---|---|
| Hioma-aine | Keraaminen hiomajyvä (CER) |
| Hionta-aineen nimike | Keramiikka |
| Maksimikehänopeus | 40 m/s |
| Raudan, rikin ja kloorin osuus | < 0,1 % |
| Tuotenimen attribuutti | ⌀ 115 mm |
| Raekoko | 120 |
| Levyn ⌀ | 115 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 567510 |
|---|---|
| EAN | 4018875194379 |