Juotosasema
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Lämpötilasäädetyt juotosasemat, joissa on keraaminen PTC-lämpövastus ja Ersadur-pitkäikäiset kärjet sisäisellä lämmityksellä (tarkka lämpötilansäätö).
Käyttötiedot
Kaikkiin juotostöihin elektroniikan ja sähkötekniikan alalla.
Rakenne
Monitoiminen, antistaattinen juotosasema suurella teholla sekä suurella näytöllä, kalibrointitietojen muistilla, valmiustila-anturilla, 3 energiatehokkuustasolla ja Shut-Down-toiminnolla. Aseman asetukset voidaan helposti ladata USB-muistille ja siirtää toisiin asemiin.
Malli
Lämpötilasäädetyt juotosasemat keraamisella PTC-lämmityselementillä ja Ersadur-pitkäikäisillä kärjillä, joissa sisäinen lämmitys (tarkka lämpötilansäätö).
Käyttötiedot
Kaikkiin elektroniikan ja sähkötekniikan juotostöihin.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Juotosasema |
|---|---|
| Lämmitys | 150 W |
| Lämmitysteho | 80 W |
| Energiansyöttö | Verkkokäyttöinen |
| Sähköstaattinen ominaisuus | EGB/ESD |
| Juotoskärjen lämpötilan säätöalue | 150 - 450 °C |
| Lämmitysaika 280 °C:een | n. 9 s |
| Juotoskolvin paino ilman johtoa | 30 g |
| Valmistajan merkintä | ICON1 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 082301 |
|---|---|
| EAN | 4003008085976 |