Laturi
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Elektronisesti ohjatut pikalatauslaitteet akkukennoille, kunkin akun erillinen latautumisen valvonta ja akkujen viantunnistus. Akkukohtainen tilanäyttö, automaattinen virrankatkaisu latauksen päätyttyä, ylilataussuoja ja ylläpitotila. Tulojännite 100–240 V.
Malli
LC-näyttö lataustapahtuman yksityiskohtaiseen valvontaan ja lisäksi akustiset palautteet.
Käyttö
NiMH-akun latauspaikat: 1 – 4 × Micro AAA / Mignon AA tai 1 – 2 × Baby C.
Li‑ion / LiFePO4 akkujen latauspaikat: 1 – 4 × 18650; 17670; 14500 jne.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Laturi |
|---|---|
| Datalähtö | Digimatic-liitäntä |
| Sopiva akkumerkki/akkutyyppi/jännite | Tyyppi CAS 18 V |
| Energiansyöttö | Verkkokäyttöinen |
| Nimellisjännite | 100 V; 100 V; 100 V |
| Verkkotaajuus | 50 Hz |
| Suurin latausvirta | 2 A |
| Latauspaikkojen enimmäismäärä | 4 |
| Leveys | 96 mm |
| Pituus | 129.5 mm |
| Korkeus | 33 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 081590 |
|---|---|
| EAN | 4013674183562 |