Turvakaapelikela
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Kaapelikela, jossa ohjattu ulosveto- ja sisäänkelautumisautomatiikka, useita lukitusasentoja kierrosta kohden. Erittäin kestävä ja suljettu muovikotelo. Terminen ylikuormitussuoja, vankka H07RN-F-neopreenikaapeli liitännöillä.
Helppo seinä- tai kattokiinnitys, 180°:n vapaalla kääntyvyydellä.
Käyttötiedot
Parempi ergonomia kevennetyn työskentelyn ansiosta sekä parempi järjestys työpaikalla, jolloin on pienempi onnettomuus- ja loukkaantumisriski lattialla olevien letkujen vuoksi.
Huomautus
Jousikäyttöinen letkukela, katso nro 080066–080079.
Toiminta
IP44: Suoja roiskuvalta vedeltä kaikista suunnista sekä suoja yli 1 mm:n halkaisijaltaan olevien vieraiden esineiden tunkeutumiselta, mutta työkalut ja johdot tulee pitää etäällä.
Rakenne
Kaapelikela, jossa ohjattu ulossyöttö- ja automaattinen sisäänkelaus, useita lukitusasentoja kierrosta kohden. Erittäin kestävä ja suljettu muovikotelo. Terminen ylikuormitussuoja, vankka H07RN-F-neopreenikaapeli liitäntöineen.
Helppo seinä- tai kattokiinnitys, 180° kääntyvyys.
Käyttötiedot
Parempi ergonomia keventyneen työn ansiosta sekä parempi järjestys työpisteellä, jolloin on pienempi onnettomuus- ja loukkaantumisriski lattialla olevien letkujen vuoksi.
Huomautus
Jousikäyttöinen letkukela, ks. nro 080066–080079.
Tekniset tiedot
| Energiansyöttö | Verkkokäyttöinen |
|---|---|
| Kaapeliluokka | H07RN-F |
| Kaapelirakenne | 3G1,5 |
| Nimellisteho uloskelattuna | 2400 W |
| Kaapelin materiaali | Neopreenikumi |
| Liitäntätyyppi, tulo | F; F; F |
| Kaapelin pituus | 17 m |
| Nimellisjännite | 250 V |
| IP-suojausluokka | IP 44 |
| Leveys | 190 mm |
| Pituus | 490 mm |
| Korkeus | 410 mm |
| Iskunkestävä ja roiskevesisuojattu | BGI:n mukainen luokka 2 (K2) |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 081192 |
|---|---|
| EAN | 7391390327543 |