Kaapelikela, muovia 40n
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Hedi®-kaapelikeloissa yhdistyvät Saksassa valmistettu laatu ja pitkä käyttöikä. Itse kehitetyt kelarungot varmistavat optimoidun kaapelin ohjauksen. Integroitu pyörimisen estävä kosketin estää kelan tahattoman pyörimisen. Kaikki kaapelikelaat on varustettu lämpösuojakatkaisijalla.
Rakenne
Itsesulkeutuvalla kannella.
Pysyvään ulkokäyttöön. Täyttää DGUV I 203-005:n (aiemmin BGI 600).
Toiminta
IP20: Suoja vierasesineiden tunkeutumista vastaan (⌀ < 12 mm), kosketusta tulee kuitenkin välttää; ei suojaa vettä vastaan.
IP44: Suoja roiskuvalta vedeltä kaikista suunnista ja suoja vierasesineiden tunkeutumista vastaan (halkaisija > 1 mm), mutta työkalut ja johdot tulee pitää etäällä.
Malli
Hedi®-kaapelikelojen tunnusmerkkejä ovat laatu "Made in Germany" ja pitkä käyttöikä. Kelojen itse kehitetyt rungot takaavat optimoidun kaapelin ohjauksen. Integroitu pyörimisenestokosketin estää kelan tahattoman pyörimisen. Kaikki kaapelikelaat on varustettu lämpösuojakatkaisijalla.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Kaapelikela |
|---|---|
| Tyyppi | 40N |
| Energiansyöttö | Verkkovirtakäyttöinen |
| Kaapeliluokka | H07RN-F |
| Kaapelirakenne | 3G1,5 |
| Nimellisteho uloskelattuna | 3500 (16 A) W |
| Kaapelin materiaali | Neopreeni |
| Kaapelin pituus | 40 m |
| Verkkojännite | 250 V |
| IP-suojausluokka | IP 44 |
| Iskunkestävä ja roiskevesisuojattu | Luokka 2 (K2) BGI:n mukaan |
| Pistorasioiden määrä | 3 |
| Diagnostiikkajärjestelmä on saatavilla | kyllä |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G08112540N |
|---|---|
| EAN | 4003644014132 |