Täysin muovinen kaapelikela 40n
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Kompaktit ja korkealaatuiset HEDI®-kaapelikelaat, kokonaan muovia, kelan halkaisija 250 mm, ergonomia- ja turvatoiminnot.
- 7 asteen kallistus lisää maavaraa ja mahdollistaa miellyttävän käytön.
- Irrotettava kaapelinpidike ja kaapeliohjaus optimaalista kaapelin ulosvetoa varten.
- Voidaan asentaa helposti seinälle.
HEDI®-kaapelikelaat edustavat "Made in Germany" -laatua ja pitkää käyttöikää. Itse kehitetyt runkorakenteet keloille mahdollistavat optimoidun kaapeliohjauksen. Integroitu pyörimisenestopistorasia estää kelan tahattoman pyörimisen. Kaikki kaapelikelaat on varustettu lämpösuojakytkimellä.
Rakenne
Hyväksytty jatkuvaan käyttöön ulkona ja kosteissa tiloissa.
Toiminta
IP44: Suoja roiskuvalta vedeltä kaikista suunnista sekä suoja vieraiden esineiden tunkeutumista vastaan, kun halkaisija > 1 mm; työkaluja ja johtimia tulee pitää etäällä.
Rakenne
Kompaktit ja korkealaatuiset HEDI®-kaapelikela(t) kokonaan muovista, kelan halkaisija 250 mm, ergonomia- ja turvallisuusominaisuuksilla.
- 7 asteen kallistus lisää maavaraa ja parantaa käyttömukavuutta.
- Irrotettava kaapelinpidin ja kaapelinohjain optimaaliseen kaapelin ohjaukseen.
- Voidaan helposti asentaa seinälle.
HEDI®-kaapelikela(t) edustavat laatua ”Made in Germany” ja pitkää käyttöikää. Itse kehitetyt rungot keloille tarjoavat optimoidun kaapelinohjauksen. Integroitu pyörimisenestokosketin estää kelan tahattoman pyörimisen. Kaikki kaapelikelaat on varustettu lämpösuojakatkaisijalla.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Kaapelikela |
|---|---|
| Kotelon materiaali | Muovi |
| Kaapeliluokka | H07RN-F |
| Kaapelirakenne | 3G1,5 |
| Nimellisteho uloskelattuna | 3500 (16 A) W |
| Kaapelin materiaali | Neopreenikumi |
| Kaapelin pituus | 40 m |
| Verkkojännite | 240 V |
| Nimellisjännite | 250 V |
| IP-suojausluokka | IP 44 |
| Iskunkestävä ja roiskevesisuojattu | Luokka 2 (K2) BGI:n mukaan |
| Pistorasioiden määrä | 3 |
| Diagnostiikkajärjestelmä on saatavilla | kyllä |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G08110340N |
|---|---|
| EAN | 4003644024162 |