Kaapelikela kokonaan muovia, maille F, B, PL ja CZ 25n
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Kompaktit ja korkealaatuiset HEDI®-kaapelikela(t) kokonaan muovia, kelan halkaisija 250 mm, ergonomia- ja turvatoiminnot.
- 7 asteen kallistus lisää maavaraa ja tekee käytöstä mukavampaa.
- Irrotettava kaapelinpidike ja kaapelinohjain optimaalista kaapelin ulosvetoa varten.
- Voidaan helposti asentaa seinälle.
HEDI®-kaapikelat edustavat laatua ”Made in Germany” ja pitkää käyttöikää. Itse kehitetyt kelarungot mahdollistavat optimoidun kaapelinohjauksen. Sisäänrakennettu pyörimisenestopistorasia estää kelaa pyörimästä tahattomasti. Kaikki kaapikelat on varustettu lämpösuojakatkaisijalla.
Rakenne
Hyväksytty jatkuvaan käyttöön ulkotiloissa ja kosteissa tiloissa.
Toiminta
IP44: Suoja roiskuvalta vedeltä kaikista suunnista ja suoja vierasesineiden tunkeutumiselta (halkaisija > 1 mm), mutta työkalut ja johdot on pidettävä etäällä.
Malli
Kompaktit ja korkealaatuiset HEDI®-kaapelikela(t) kokonaan muovia, rummun halkaisija 250 mm, ergonomia- ja turvatoiminnot.
- 7 asteen kallistus lisää maavaraa ja parantaa käyttömukavuutta.
- Irrotettava kaapelinpidike ja kaapeliohjain optimaaliseen kaapelin ohjaukseen.
- Voidaan asentaa helposti seinälle.
HEDI®-kaapelikelat edustavat ”Made in Germany” -laatua ja pitkää käyttöikää. Itse kehitetyt kelarungot mahdollistavat optimoidun kaapelin ohjauksen. Integroitu pyörimisenestopistorasia estää kelan tahattoman pyörimisen. Kaikki kaapelikela(t) on varustettu lämpösuojakatkaisijalla.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Kaapelikela |
|---|---|
| Kotelon materiaali | Muovi |
| Kaapeliluokka | H07RN-F |
| Kaapelirakenne | 3G1,5 |
| Nimellisteho uloskelattuna | 3500 (16 A) W |
| Kaapelin materiaali | Neopreenikumi |
| Kaapelin pituus | 25 m |
| Verkkojännite | 240 V |
| IP-suojausluokka | IP 44 |
| Iskunkestävä ja roiskevesisuojattu | Luokka 2 (K2) BGI:n mukaan |
| Pistorasioiden määrä | 3 |
| Diagnostiikkajärjestelmä on saatavilla | kyllä |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G08110425N |
|---|---|
| EAN | 4003644024131 |