Kaapelikela kokonaan muovia, maille F, B, PL ja CZ
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Kompaktit ja korkealaatuiset kokonaan muoviset HEDI®-kaapelikela, kelan halkaisija 250 mm, ergonomia- ja turvallisuusominaisuudet.
- 7 asteen kallistus suurempaa maavaraa ja mukavaa käyttöä varten.
- Irrotettava kaapelinpidin ja kaapelin ohjaus optimaalista kaapelin ulosvetoa varten.
- Voidaan helposti asentaa seinälle.
HEDI®-kaapelikelat edustavat laatua "Made in Germany" ja pitkää käyttöikää. Itse kehitetyt kelarungot tarjoavat optimoidun kaapelin ohjauksen. Sisäänrakennettu pyörimisen estävä pistoke estää kelan tahattoman pyörimisen. Kaikki kaapelikelaat on varustettu lämpösuojakatkaisijalla.
Rakenne
Lyhytaikaiseen ulkokäyttöön.: Hyväksytty lyhytaikaiseen ulkokäyttöön.
Toiminta
IP44: Suoja roiskevedeltä kaikista suunnista ja suoja vierasesineiden tunkeutumista vastaan, kun ⌀ > 1 mm, mutta työkalut ja johdot tulee pitää etäällä.
Malli
Kompaktit ja korkealaatuiset HEDI®-kaapelikela(t) kokonaan muovia, rummun halkaisija 250 mm, ergonomia- ja turvatoiminnot.
- 7 asteen kallistus lisää maavaraa ja parantaa käyttömukavuutta.
- Irrotettava kaapelinpidike ja kaapeliohjain optimaaliseen kaapelin ohjaukseen.
- Voidaan asentaa helposti seinälle.
HEDI®-kaapelikelat edustavat ”Made in Germany” -laatua ja pitkää käyttöikää. Itse kehitetyt kelarungot mahdollistavat optimoidun kaapelin ohjauksen. Integroitu pyörimisenestopistorasia estää kelan tahattoman pyörimisen. Kaikki kaapelikela(t) on varustettu lämpösuojakatkaisijalla.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Kaapelikela |
|---|---|
| Kotelon materiaali | Muovi |
| Energiansyöttö | Verkkokäyttöinen |
| Kaapeliluokka | H05RR-F |
| Kaapelirakenne | 3G1,5 |
| Nimellisteho uloskelattuna | 3500 (16 A) W |
| Kaapelin materiaali | Kumi |
| Kaapelin pituus | 50 m |
| Nimellisjännite | 250 V |
| IP-suojausluokka | IP 44 |
| Pistorasioiden määrä | 3 |
| Diagnostiikkajärjestelmä on saatavilla | kyllä |
| Kaapelin väri | musta |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 081104 |
|---|---|
| EAN | 4003644024117 |