Täysin muovinen kaapelikela maille F, B, PL ja CZ
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Suuri ja korkealaatuinen HEDI®-kaapelikela, kokonaan muovia, kelan halkaisija 290 mm, sekä monia ergonomia- ja turvallisuusominaisuuksia.
- 7 asteen kallistus lisää maavaraa ja tekee käytöstä mukavaa.
- Irrotettava kaapelipidike ja kaapeliohjain optimaaliseen kaapelin ohjaukseen.
- Vedenpoistourat.
- Käännettävä taittokahva yksilölliseen oikea- tai vasenkätiseen käyttöön sisään- ja uloskelattaessa.
- Voidaan asentaa helposti seinälle.
- Hyväksytty jatkuvaan käyttöön ulkona ja kosteissa tiloissa.
Pistorasioilla maille Ranska, Belgia, Puola ja Tšekki.
HEDI®-kaapelikelat edustavat "Made in Germany" -laatua ja pitkää käyttöikää. Itse kehitetyt rungot keloille tarjoavat optimoidun kaapelinohjauksen. Integroitu pyörimisen estävä kosketin estää kelaa pyörimästä tahattomasti. Kaikki kaapelikelaimet on varustettu lämpösuojakytkimellä.
Toiminta
IP54: suojaus kaikista suunnista tulevaa roisku- ja suihkuvettä vastaan sekä suoja sisäisiä pölykertymiä vastaan (pölysuojattu) sekä täydellinen kosketussuojaus.
Rakenne
Suuri ja korkealaatuinen HEDI®-kaapelikela, kokonaan muovia, kelan halkaisija 290 mm sekä useita ergonomia- ja turvaominaisuuksia.
- 7 asteen kallistus suurempaa maavaraa ja mukavaa käyttöä varten.
- Irrotettava kaapelinpidin ja kaapeliohjain optimaaliseen kaapelin ohjaukseen.
- Vedenpoistourat.
- Taitettava pyörivä kahva yksilölliseen oikea- ja vasenkätiseen käyttöön kelattaessa sisään ja ulos.
- Voidaan asentaa helposti seinälle.
- Hyväksytty jatkuvaan käyttöön ulkona ja kosteissa tiloissa.
Pistorasioilla maille Ranska, Belgia, Puola ja Tšekki.
HEDI®-kaapikelat edustavat ”Made in Germany” -laatua ja pitkää käyttöikää. Itse kehitetyt kelarungot varmistavat optimoidun kaapelin ohjauksen. Sisäänrakennettu kiertymisenestopistorasia estää kelan tahattoman pyörimisen. Kaikissa kaapelivindoissa on lämpösuojakatkaisin.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Kaapelikela |
|---|---|
| Energiansyöttö | Verkkokäyttöinen |
| Kaapeliluokka | H07BQ-F |
| Kaapelirakenne | 3G2,5 |
| Nimellisteho uloskelattuna | 3500 (16 A) W |
| Kaapelin materiaali | Panssaroitu kaapeli |
| Kaapelin pituus | 40 m |
| Nimellisjännite | 250 V |
| IP-suojausluokka | IP 54 |
| Iskunkestävä ja roiskevesisuojattu | Luokka 2 (K2) BGI:n mukaan |
| Pistorasioiden määrä | 4 |
| Diagnostiikkajärjestelmä on saatavilla | kyllä |
| Kaapelin väri | oranssi |
| Sopii maille | F, B, PL, CZ |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 081109 |
|---|---|
| EAN | 4003644023547 |