Kaapelikela, kokonaan muovia
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Suuri ja korkealaatuinen, kokonaan muovista valmistettu HEDI®-kaapelikela, kelan halkaisija 290 mm, sekä monia ergonomia- ja turvaominaisuuksia.
- 7 asteen kallistus paremman maavaran ja mukavan käytön takaamiseksi.
- Irrotettava kaapelinpidin ja kaapeliohjaus optimaaliseen kaapelin ulosvetoon.
- Vedenpoistourat.
- Kääntyvä, taitettava kahva yksilölliseen oikea- tai vasenkätiseen käyttöön kelaamisen ja auki rullaamisen aikana.
- Voidaan helposti asentaa seinälle.
- Hyväksytty jatkuvaan käyttöön ulkona ja kosteissa tiloissa.
- Innovatiivinen muotoilu, jossa on monia ergonomisia ja turvallisuuteen liittyviä ominaisuuksia.
- Sähköä johtamaton, kokonaan muovinen rakenne.
- Sopii äärimmäisiin käyttökohteisiin ja -ympäristöihin.
- Kelassa 7° kallistus parannettua vedenpoistoa varten.
- 3 vuoden valmistajan takuu.
HEDI®-kaapelikelat edustavat “Made in Germany” -laatua ja pitkää käyttöikää. Kelojen itse kehitetyt rungot takaavat optimoidun kaapelin ohjauksen. Integroitu pyörimisenestopistorasia estää kelan tahattoman pyörimisen. Kaikki kaapelikelaimet on varustettu lämpösuojakatkaisijalla.
Toiminta
IP54: Suoja roiskuvalta vedeltä kaikista suunnista ja suoja sisäisiä pölykertymiä vastaan (pölysuojattu) sekä täydellinen kosketussuoja.
Rakenne
Suuri ja korkealaatuinen HEDI®-kaapelikela kokonaan muovia, kelan halkaisija 290 mm, sekä runsaasti ergonomia- ja turvallisuusominaisuuksia.
- 7 asteen kallistus parempaan maavaraan ja mukavaan käyttöön.
- Irrotettava kaapelinpidin ja kaapelinohjain optimaaliseen kaapelin ohjaukseen.
- Vedenpoistourat.
- Käännettävä taittokampi oikea- ja vasenkätiseen käyttöön sisään- ja uloskelauksessa.
- Helppo asentaa seinälle.
- Hyväksytty jatkuvaan käyttöön ulkona ja kosteissa tiloissa.
- Innovatiivinen muotoilu, jossa on paljon ergonomisia ja turvallisuuteen liittyviä ominaisuuksia.
- Ei-johtava rakenne, kokonaan muovia.
- Soveltuu äärimmäisiin käyttökohteisiin ja -ympäristöihin.
- Kelassa 7° kallistus parannettua vedenpoistoa varten.
- 3 vuoden valmistajan takuu.
HEDI®-kaapelikelojen tunnusmerkkejä ovat "Made in Germany" -laatu ja pitkä käyttöikä. Itse kehitetyt rungot tarjoavat optimoidun kaapelin ohjauksen. Integroitu pyörimisenestopistorasia estää kelan tahattoman pyörimisen. Kaikki kaapelikelat on varustettu lämpösuojakatkaisijalla.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Kaapelikela |
|---|---|
| Energiansyöttö | Verkkokäyttöinen |
| Kaapeliluokka | H07BQ-F |
| Kaapelirakenne | 3G1,5 |
| Nimellisteho uloskelattuna | 3500 (16 A) W |
| Kaapelin materiaali | Panssarikaapeli |
| Kaapelin pituus | 40 m |
| Nimellisjännite | 250 V |
| IP-suojausluokka | IP 54 |
| Iskunkestävä ja roiskevesisuojattu | Luokka 2 (K2) BGI:n mukaan |
| Pistorasioiden määrä | 4 |
| Diagnostiikkajärjestelmä on saatavilla | kyllä |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 081108 |
|---|---|
| EAN | 4003644001392 |