Manuaalinen polvinivelpuristin 2,5
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Tukeva, ontto valurautarunko, jossa suuri jalustapinta. Tukilevy neljällä kiinnitysreiällä asennusta varten työpöytään tai vastaavaan. Puristintyökalujen kiinnitysliuku liikkuu välyksettömästi prismamaisessa ohjauksessa ja on korkeussäädettävissä. Lisäksi liikevara (iskunpituus) voidaan säätöruuvilla asettaa haluttuun arvoon. Kiinnitystasossa on 10 mm T-urat kiinnityslaitteiden asennusta varten.
Maalipinta
Vaaleanharmaa RAL 7035.
Käyttötiedot
Kohopainanta-, niittaus-, kutistus- ja lävistystöihin, taivutukseen sekä sisään- ja uloslyöntiin.
Huomautus
Käsivipupuristimia ilmatyynyavusteella on saatavana verkkokaupastamme numerolla 086761.
Tekniset tiedot
| Tyyppi | 2,5 |
|---|---|
| Pohjapinta-ala (leveys) | 150 mm |
| Pöydän leveys | 150 mm |
| Kapasiteetti | 90 mm |
| Pohjapinta-ala (syvyys) | 200 mm |
| Asennuskorkeus | 70–190 mm |
| Pitkä iskunpituus | 0–42 mm |
| Kiinnitysreikä vetimessä | 10 H 7 mm |
| Korkeus ilman vipua | 320 mm |
| T-ura DIN 650:n mukaan | 1 kpl, koko 10 |
| Puristusvoima lyhyellä iskunpituudella | 8 kN |
| Pöydän syvyys | 100 mm |
| Paino | 11,5 kg |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G0867602,5 |
|---|---|
| EAN | 2050000997099 |