Manuaalinen polvinivelpuristin
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Toteutus
Tukeva, ontto valurautarunko, jossa suuri alusta-ala. Tukilevyssä neljä kiinnitysreikää asennusta varten työpöytään tai vastaavaan. Puristintyökalun kiinnitysluisti liikkuu välyksettömästi prismaattisessa ohjauksessa ja on säädettävissä korkeussuunnassa. Lisäksi liikerata (iskunpituus) voidaan säätöruuvilla asettaa haluttuun arvoon. Kiinnitystasossa on 10 mm:n T-urat kiinnityslaitteiden asennusta varten.
Maalaus
Vaaleanharmaa RAL 7035.
Käyttötiedot
Kohokuviointi-, niittaus-, muokkaus- ja lävistystöihin, taivutukseen sekä sisään- ja ulosajoon.
Huomautus
Käsivipupuristimia pneumaattisella tuella on saatavana verkkokaupastamme numerolla 086761.
Toteutus
Kääntökelpoisilla polviniveltapeilla, joiden avulla puristusvoimaa voidaan vaihdella eri iskunpituuksille (ks. taulukko).
Rakenne
Tukeva, ontto valurautarunko, jossa suuri jalustapinta. Tukilevy neljällä kiinnitysreiällä asennusta varten työpöytään tai vastaavaan. Puristintyökalujen kiinnitysliuku liikkuu välyksettömästi prismamaisessa ohjauksessa ja on korkeussäädettävissä. Lisäksi liikevara (iskunpituus) voidaan säätöruuvilla asettaa haluttuun arvoon. Kiinnitystasossa on 10 mm T-urat kiinnityslaitteiden asennusta varten.
Maalipinta
Vaaleanharmaa RAL 7035.
Käyttötiedot
Kohopainanta-, niittaus-, kutistus- ja lävistystöihin, taivutukseen sekä sisään- ja uloslyöntiin.
Huomautus
Käsivipupuristimia ilmatyynyavusteella on saatavana verkkokaupastamme numerolla 086761.
Tekniset tiedot
| Tyyppi | 16 |
|---|---|
| Pohjapinta-ala (leveys) | 300 mm |
| Pöydän leveys | 325 mm |
| Kapasiteetti | 160 mm |
| Pohjapinta-ala (syvyys) | 420 mm |
| Asennuskorkeus | 100–320 mm |
| Pitkä iskunpituus | 0–58 mm |
| Kiinnitysreikä vetimessä | 15 H 7 mm |
| Korkeus ilman vipua | 710 mm |
| T-ura DIN 650:n mukaan | 2 kpl, koko 10 |
| Puristusvoima lyhyellä iskunpituudella | 32 kN |
| Pöydän syvyys | 230 mm |
| Paino | 79 kg |
| Lyhyt iskunpituus | 0–25 mm |
| Puristusvoima pitkällä iskulla | 24 kN |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 086760 |
|---|---|
| EAN | 2050001743749 |