Työvalo Line Light
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Toteutus
Työvalo Line Light on valmistettu ekstruusiovaletusta akryyliprofiilista, jossa on integroitu linssi (valonjakaumakulma 75°), ja on siten erityisen kestävä ja iskunkestävä. Tämä tarkoittaa, että se on suunniteltu käytettäväksi erittäin vaativissa olosuhteissa ja että se tuottaa luotettavasti voimakasta ja kohdennettua valoa kaikissa työtiloissa.
Akulla liikkuvaan käyttöön sekä lisäksi kärjessä lisätaskulamppu (150 lumenia).
24 V tasavirtatulolla suoraan koneeseen kytkentää varten tai 230 V pistorasiaan muuntajan nro 081342 kautta.
Lamppua voidaan kääntää pidikkeessä ja säätää siten, ettei se häikäise.
Käyttötiedot
Asennukseen työpaikalla tai ajoneuvossa.
Toimitussisältö
Työvalo, 2 klipsiä ja kiinnikkeet, päätyosat, kaapelin läpivienti / vedonpoisto, 2 jatkoliitintä.
Toiminto
IP20: Suojaus vierasesineiden tunkeutumista vastaan, kun ⌀ < 12 mm, mutta kosketusta tulee välttää; lisäksi ei suojaa vettä vastaan.
IP67: Suojaus tilapäistä upotusta vastaan veteen ja suojaus pölyn tunkeutumista vastaan (pölytiivis) sekä täydellinen kosketussuoja.
Malli
Line Light -työvalo on valmistettu pursotetusta akryyliprofiilista, jossa on integroitu linssi (levityskulma 75°), ja se on siten erityisen kestävä ja iskunkestävä. Tämä tarkoittaa, että se on suunniteltu käytettäväksi erittäin vaativissa olosuhteissa ja että se tuottaa luotettavan, voimakkaan ja kohdennetun valon kaikkiin työtiloihin.
Akun ansiosta liikkuvaan käyttöön sekä lisäksi taskulamppu kärjessä (150 lumenia).
24 V tasajännitetulo suoraa liitäntää varten koneeseen tai 230 V pistorasiaan muuntajan nro 081342 kautta.
Valoa voidaan kääntää pidikkeessä ja säätää niin, ettei se häikäise.
Käyttötiedot
Asennettavaksi työpaikalle tai ajoneuvoon.
Toimitussisältö
Työvalo, 2 klipsiä ja kiinnikkeet, päätyosat, kaapeliläpivienti / kiristys, 2 jatkoholkkia.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Pöytälamppu / työpistevalaisin |
|---|---|
| IP-suojausluokka | IP 67 |
| Valovirta | 900 lm |
| ATEX-vyöhyke | ei mitään |
| Energiansyöttö | Verkkovirtakäyttöinen |
| Kokonaispituus | 1200 mm |
| Valoteho | 13 W; 13 W; 13 W |
| Pään ⌀ | 25 mm |
| Nimellisjännite | 230 V |
| LEDien lukumäärä | 156 |
| Valonlähde vaihdettavissa | ei |
| Säteilykulma | 75 astetta |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 081340 |
|---|---|
| EAN | 5708997000571 |