LED-Ex-käsivalaisin paristoilla 4aarfl
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
- Tuotemerkki
- Uk - underwater kinetics
- Tuotenumero
- G0815214AARFL
- Varastotilanne
- Ei varastossa
Ladattavat tiedostot
Tuotekuvaus
Rakenne
Suurteho-LED-lamput ovat iskunkestäviä sekä pöly- ja vesitiiviitä.
Räjähdyssuojattu taskulamppu, testattu voimassa olevien ATEX-direktiivien mukaisesti.
Varustettu LED-heijastintekniikalla.Rakenne
LED-käsi- ja kypärälamppu erityisellä suojatekniikalla. Tasainen ja leveä keskikeila. Patentoitu optinen järjestelmä tekee siitä ihanteellisen laajojen työalueiden valaisuun. Korroosionkestävä. Virtakytkin takana. Kypäräkiinnike tekee sen kiinnittämisestä helppoa työkypäriin ja suojakypäriin.
Toiminta
IP67: Suoja tilapäistä upotusta veteen vastaan ja suoja pölyn tunkeutumista vastaan (pölytiivis) sekä täydellinen kosketussuojaus.
Rakenne
Suuritehoiset LED-valaisimet, iskunkestävät sekä pöly- ja vesitiiviit.
Räjähdyssuojattu käsivalaisin, tarkastettu voimassa olevan ATEX-direktiivin mukaisesti.
LED-heijastintekniikalla.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Taskulamppu |
|---|---|
| IP-suojausluokka | IP 67 |
| Valovirta | 225 lm |
| Pään ⌀ | 35 mm |
| Paloaika | 5.5 h |
| Akkutyyppi | Mignon, AA |
| Paino | 158 g |
| Energiansyöttö | Paristokäyttöinen |
| Kokonaispituus | 158 mm |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 4 |
| ATEX-vyöhyke | Vyöhyke 0; vyöhyke 20; vyöhyke 0; vyöhyke 20; vyöhyke 0; vyöhyke 20 |
| Rungon väri | keltainen |
| Instrumentin ominaisuus | soveltuu EX-alueelle |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G0815214AARFL |
|---|---|
| EAN | 032705146035 |