LED-Ex-käsivalaisin paristolla Ex4
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Uuden LED Lenser EX -sarjan lamput ovat sekä erittäin pölytiiviitä että vesitiiviitä.
Räjähdyssuojattu taskulamppu, tarkastettu voimassa olevan ATEX-direktiivin mukaisesti.
Rakenne
Käytännöllinen kynälamppu, kevyt ja painonapilla.
Toiminto
IP68: Suojattu pitkäaikaista upotusta vastaan veteen (vesitiivis) ja suojattu pölyn tunkeutumista vastaan (pölytiivis) sekä täysin kosketussuojattu.
Rakenne
Uuden LED Lenser EX -sarjan valaisimet ovat sekä erittäin pölytiiviitä että vesitiiviitä.
Räjähdyssuojattu käsivalaisin, testattu voimassa olevan ATEX-direktiivin mukaisesti.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Taskulamppu |
|---|---|
| IP-suojausluokka | IP 68 |
| Valovirta | 50 lm |
| Pään ⌀ | 20 mm |
| Paloaika | 7 h |
| Akkutyyppi | Micro, AAA |
| Paino | 65 g |
| Energiansyöttö | Paristokäyttöinen |
| Kokonaispituus | 140 mm |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 2 |
| ATEX-vyöhyke | Vyöhyke 0; Vyöhyke 20; Vyöhyke 0; Vyöhyke 20; Vyöhyke 0; Vyöhyke 20 |
| Valmistajan merkintä | EX4 |
| Akkutyyppi | Micro, AAA |
| Valaistusleveys | 35 m |
| Rungon väri | keltainen |
| Instrumentin ominaisuus | soveltuu EX-alueelle |
| Vyökotelo sisältyy toimitukseen | ei |
| Edistynyt tarkennusjärjestelmä (AFS) | ei |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G081484EX4 |
|---|---|
| EAN | 4058205000437 |