LED Ex -työvalo NOVA-EX Nova-ex
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Normi
Sertifioitu ATEX-vyöhykkeille: kaasu 1 ja 2, pöly 21 ja 22.
ATEX-direktiivi 2014/34/EU, hyväksytty ja sertifioitu IEC- ja IECEx-standardien mukaisesti.
Rakenne
Erittäin kirkas valaistus ja erittäin pitkä käyttöaika.
Räjähdyssuojattu työvalaisin, testattu voimassa olevien ATEX-direktiivien mukaisesti.
Rakenne
Vankka ja kestävä Ex-suojattu työvalaistus.
Toiminta
IP65: Suojaus kaikista suunnista tulevalta vesisuihkulta ja suojaus pölyn tunkeutumiselta (pölytiivis) sekä täydellinen kosketussuojaus.
Toimitussisältö
Sisältää 10 m kaapelin maadoitetulla pistotulpalla, 100–240 V 50/60 Hz, 23 W.
Normi
Sertifioitu ATEX-vyöhykkeille: kaasu 1 ja 2, pöly 21 ja 22.
ATEX-direktiivi nro 2014/34/EU, hyväksytty ja sertifioitu IEC:n ja IECEx:n mukaisesti.
Rakenne
Erittäin kirkas valaistus ja erittäin pitkä käyttöaika.
Räjähdyssuojattu työvalaisin, tarkastettu voimassa olevien ATEX-direktiivien mukaisesti.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Työvalaistus |
|---|---|
| IP-suojausluokka | IP 65 |
| Valovirta | 1000 lm |
| ATEX-vyöhyke | Vyöhyke 1; Vyöhyke 2; Vyöhyke 21; Vyöhyke 22; Vyöhyke 1; Vyöhyke 2; Vyöhyke 21; Vyöhyke 22; Vyöhyke 1; Vyöhyke 2; Vyöhyke 21; Vyöhyke 22 |
| Valovirta vaihe 2 | 2000 lm |
| Instrumentin ominaisuus | sopii EX-alueelle |
| Paino | 4000 g |
| Valmistajan merkintä | NOVA EX |
| Energiansyöttö | Verkkovirtakäyttöinen; Verkkovirtakäyttöinen; Verkkovirtakäyttöinen |
| Kokonaiskorkeus | 123 mm |
| Kokonaisleveys | 266 mm |
| Kokonaispituus | 270 mm |
| Valaistus | LED-valaisin |
| Valon väri | 6000 K |
| Nimellisjännite | 100–240 V |
| Liitäntäkaapelin pituus | 10 m |
| Tehonkulutus | 23 W |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G081523NOVA-EX |
|---|---|
| EAN | 5708997356029 |