Johdoton LED-Ex-työvalo NOVA-EXR Nova-exr
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
- Tuotemerkki
- Scangrip
- Tuotenumero
- G081462NOVA-EXR
- Varastotilanne
- 13kpl Varastossa
Ladattavat tiedostot
Tuotekuvaus
Standardi
Sertifioitu ATEX-vyöhykkeille: kaasu 1 ja 2, pöly 21 ja 22.
ATEX-direktiivi nro 2014/34/EU, IEC- ja IECEx-hyväksytty ja sertifioitu.
Rakenne
Räjähdyssuojattu työvalaisin, tarkastettu voimassa olevan ATEX-direktiivin mukaisesti.
Erittäin valovoimainen valaistus ja erittäin pitkä käyttöaika.
Tehokas ja kestävä akkukäyttöinen LED-EX-työvalo.
Toimitussisältö
Sis. 5 m latauskaapelin.
Toiminto
IP65: suojaus joka suunnasta tulevaa vesisuihkua vastaan ja suojaus pölyn tunkeutumista vastaan (pölytiivis) sekä täydellinen kosketussuojaus.
Standardi
Sertifioitu ATEX-vyöhykkeille: kaasu 1 ja 2, pöly 21 ja 22.
ATEX-direktiivi nro 2014/34/EU, IEC- ja IECEx-hyväksytty ja sertifioitu.
Rakenne
Räjähdyssuojattu työvalo, tarkastettu voimassa olevan ATEX-direktiivin mukaisesti.
Erittäin kirkas valaistus ja erittäin pitkä käyttöaika.
Tehokas ja tukeva akkukäyttöinen LED-EX-työvalo.
Toimitussisältö
Sis. 5 m latauskaapelin.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Työvalaistus |
|---|---|
| Paloaika, vaihe 2 | 4 h |
| CRI-arvo | 80; 80; 80 |
| Akkukapasiteetti | 3,35 Ah |
| IP-suojausluokka | IP 65 |
| Valovirta | 2000 lm |
| ATEX-vyöhyke | Vyöhyke 21; vyöhyke 1; vyöhyke 21; vyöhyke 1; vyöhyke 21; vyöhyke 1 |
| Paloaika | 2 h |
| Värilämpötila | 6000 K |
| Valovirta vaihe 2 | 4000 lm |
| Instrumentin ominaisuus | sopii EX-alueelle |
| Paino | 3900 g |
| Valmistajan merkintä | NOVA EX R |
| Energiansyöttö | Akkukäyttöinen |
| Kokonaiskorkeus | 130 mm |
| Kokonaisleveys | 261 mm |
| Kokonaispituus | 270 mm |
| Akun jännite | 21,6 V |
| Akkutyyppi | Litiumioni |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 1 |
| Valaistus | LED-moduuli |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 1 |
| Valonlähde vaihdettavissa | ei |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G081462NOVA-EXR |
|---|---|
| EAN | 5708997356180 |