Johdoton työvalo LED-Ex:llä
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Räjähdyssuojattu työvalaisin, testattu voimassa olevien ATEX-direktiivien mukaisesti.
Erittäin kirkas valaistus ja erittäin pitkä käyttöaika.
Monitoiminen akkukäyttöinen LED-EX-työvalo. Päävalo kaksivaihekytkimellä ja yläpuolinen kohdevalo.
Toimitussisältö
Sisältää latauskaapelin ja latausaseman.
Normi
Sertifioitu ATEX-vyöhykkeelle 0 ja ATEX-vyöhykkeelle 20.
ATEX-direktiivi nro 2014/34/EU, hyväksytty ja sertifioitu IEC- ja IECEx-standardien mukaisesti.
Toiminto
IP65: Suojaus kaikista suunnista tulevaa vesisuihkua vastaan ja suoja pölyn tunkeutumista vastaan (pölytiivis) sekä täydellinen kosketussuojaus.
Malli
Räjähdyssuojattu työvalaisin, tarkastettu voimassa olevan ATEX-direktiivin mukaisesti.
Erittäin kirkas valaistus ja erittäin pitkä käyttöaika.
Monitoiminen akkukäyttöinen LED-EX-työvalaisin. Päävalo kaksiasentoisella kytkimellä ja yläpuolinen kohdevalo.
Toimitussisältö
Sis. latauskaapeli ja latausasema.
Tekniset tiedot
| Paloaika, vaihe 2 | 3 h |
|---|---|
| CRI-arvo | 80; 80; 80 |
| Akkukapasiteetti | 2.8 Ah |
| IP-suojausluokka | IP 65 |
| Valovirta | 200 lm |
| ATEX-vyöhyke | vyöhyke 0; vyöhyke 20; vyöhyke 0; vyöhyke 20; vyöhyke 0; vyöhyke 20 |
| Paloaika | 7.5 h |
| Värilämpötila | 6000 K |
| Valovirta vaihe 2 | 330 lm |
| Instrumentin ominaisuus | sopii EX-alueelle |
| Paino | 420 g |
| Valmistajan merkintä | UNI-EX |
| Energiansyöttö | Paristokäyttöinen |
| Kokonaiskorkeus | 39 mm |
| Kokonaisleveys | 70 mm |
| Kokonaispituus | 220 mm |
| Akun jännite | 3.2 V |
| Akkutyyppi | Litiumioni |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 1 |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 1 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 081515 |
|---|---|
| EAN | 5708997356173 |