Konevalaistus 9led
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Laadukkaat, yleiskäyttöiset valaisimet virtakytkimellä, 3 m kumiliitäntäjohdolla.
Kaikki HEDI® kone-/työpistevalaisimet toimitetaan vakiona pöytäpuristimilla, integroidulla magneetilla ja 4 ruuvilla valaisimen joustavaan kiinnitykseen erilaisille alustoille.
Koeteltu konevalaistus, jossa on erittäin tukeva valaisinpää, roiskeveden- ja pölynpitävä, ammattikäyttöön vaativissa työympäristöissä tai käyttöön koneissa ja niiden päällä. Radiotaajuushäiriöt standardin SS-EN 62493 mukaan.
Malli
Konevalaisin LED-tekniikalla työpisteen kohdennettuun valaistukseen. Alhainen energiankulutus, ei lämpö- eikä UV-säteilyä valaistuun kohteeseen.
Valaisinpää parannetulla nivelellä.
Toiminta
IP64: Suoja roiskuvalta vedeltä kaikista suunnista ja suoja pölyn tunkeutumista vastaan (pölytiivis) sekä täydellinen kosketussuoja.
Toimitussisältö
Sisältää valaisimen, vahvan kiinnitysmagneetin, 50 mm ruuvipuristimen ja kiinnitysruuvit kiinnitykseen koneeseen, pöytään, seinään tai kattoon.
Malli
Laadukkaat, yleiskäyttöiset valaisimet kytkimellä, 3 m kumiliitäntäjohdolla.
Kaikki HEDI® kone-/työpistevalaisimet toimitetaan vakiona pöytäpuristimilla, integroidulla magneetilla ja 4 ruuvilla valaisimen joustavaan kiinnitykseen eri alustoihin.
Hyväksi todettu konevalaistus erittäin kestävällä valaisinpäällä, roiskevesi- ja pölytiivis, ammattikäyttöön vaativissa työympäristöissä tai käyttöön koneissa ja niiden yhteydessä. Radiotaajuushäiriöt standardin SS-EN 62493 mukaisesti.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Konevalaistus |
|---|---|
| Nimellisjännite | 230 V |
| IP-suojausluokka | IP 64 |
| Valovirta | 1560 lm |
| Valonlähde vaihdettavissa | ei |
| Valoteho | 9.9 W |
| Valaistus | LED |
| Värilämpötila | 6500 K |
| Säteilyn avauskulma, kiinteä | 60 astetta |
| Valon tarkennus | Kohdistettu valokartio |
| Energiatehokkuusluokka | E |
| Energiansyöttö | Verkkokäyttöinen |
| Valon väri | kylmänvalkoinen |
| Valaistusvoimakkuus | 2600 lx |
| Paino | 2400 g |
| Liitäntäkaapelin pituus | 3 m |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G0813009LED |
|---|---|
| EAN | 4003644017027 |