LED-valonheitin 60 W 60 W
Tuote ei ole enää valikoimassa. Katso korvaavat vaihtoehdot alta.
Tuotekuvaus
Rakenne
Kestävä LED-valonheitin iskunkestävällä alumiinikotelolla ja kumisella suojareunalla.
- Pehmeä, vähävarjoinen ja häikäisemätön valo, vähäinen lämmöntuotto.
- Korkea valoteho, alhainen energiankulutus.
- Hyväksytty käyttöön ulkona ja kosteissa tiloissa.
SMD-LED-työvalaisimet opaalilasilla tasaiseen ja miellyttävään valaistukseen sekä kahdella roiskevesisuojatulla pistorasialla.
Varustettu kahdella kelausvesisuojatulla pistorasialla.
- Pehmeä, vähävarjoinen ja häikäisemätön valo, vähäinen lämmöntuotto.
- Korkea valoteho, alhainen energiankulutus, pitkä käyttöikä.
- Hyväksytty käyttöön ulkona ja kosteissa tiloissa.
Toiminta
IP54: Suoja roiskuvalta vedeltä kaikista suunnista ja suoja sisäisiä pölykertymiä vastaan (pölysuojattu) sekä täydellinen kosketussuoja.
Käyttötarkoitus
- LED-valonheitin joustavalla jalustalla ja kahdella valotehontasolla käyttöön sisällä, ulkona ja kosteissa tiloissa.
- Teollisuus- ja yksityiskäyttöön.
- Pöly- ja roiskevesisuojattu IP54:n mukaisesti.
- Kaksi roiskevesisuojattua pistorasiaa ulkoisille kuormille. Ylikuormitussuoja, kun molempien pistorasioiden kautta otettava teho ylittää 300 W. Ylikuormitussuoja palautuu heti, kun tehonkulutus on jälleen sallitulla alueella.
Sopimaton käyttö
- Ei sovellu lasten käytettäväksi.
- Älä käytä räjähdysvaarallisilla alueilla.
- Älä altista lamppua voimakkaalle kuumuudelle, suoralle auringonvalolle tai avotulelle.
- Älä peitä sitä käytön aikana.
- Älä käytä lamppua, jos kotelo vaurioituu.
- Älä avaa koteloa.
- Älä vaihda valonlähdettä.
Rakenne
Kestävä LED-valonheitin iskunkestävällä alumiinikotelolla ja kumisella suojareunalla.
- Pehmeä, vähävarjoinen ja häikäisemätön valo, vähäinen lämmöntuotto.
- Suuri valoteho, pieni energiankulutus.
- Hyväksytty ulkokäyttöön ja kosteisiin tiloihin.
SMD-LED-työvalaisimet opaalilasilla tasaiseen ja miellyttävään valaistukseen sekä kaksi roiskevesisuojattua pistorasiaa.
Varustettu 2 roiskevesisuojatulla pistorasialla.
- Pehmeä, vähävarjoinen ja häikäisemätön valo, vähäinen lämmöntuotto.
- Suuri valoteho, pieni energiankulutus, pitkä käyttöikä.
- Hyväksytty ulkokäyttöön ja kosteisiin tiloihin.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Valonheitin |
|---|---|
| Tuotenimen attribuutti | 230 V |
| Paino | 3330 g |
| Energiansyöttö | Verkkokäyttöinen; Verkkokäyttöinen; Verkkokäyttöinen |
| Kokonaiskorkeus | 80 mm |
| Kokonaisleveys | 292 mm |
| Kokonaispituus | 292 mm |
| Tehonkulutus | 60 W |
| Nimellisjännite | 230 V |
| IP-suojausluokka | IP 54 |
| Valovirta | 2250–4500 lm |
| ATEX-vyöhyke | ei mitään; ei mitään; ei mitään |
| Liitäntäkaapelin pituus | 5 m |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G08128760 |
|---|---|
| EAN | 4045197796400 |