LED-yleisvalaisin hätävalotoiminnolla 35 W 35 W
Tuote ei ole enää valikoimassa. Katso korvaavat vaihtoehdot alta.
Tuotekuvaus
Rakenne
Varjoton ja häikäisemätön rakenne, jossa on laaja valonjako.
Pöly- ja roiskevesisuojattu IP54.
Tukeva työvalaisin, jossa on kumipinnoitetut yksityiskohdat sivuilla ja viisi kallistuskulmaa asennon mukaan (90°, 35°, 25°, 15°, 0°). Integroitu kantokahva, PÄÄLLE/POIS-painike takana. Hyväksytty jatkuvaan ulkokäyttöön sekä rakennus- ja asennuspaikoille BGI 608:n mukaisesti.
3 m liitäntäjohto H07RN-F F3G1,5.
Hätävalotoiminto – valaisin syttyy automaattisesti sähkökatkon yhteydessä – 21,6 V / 0,8 Ah akku, jopa 3 tunnin käyttöaika, älykäs lataus-/purkujärjestelmä.
Toiminto
IP54: Suojaus joka suunnasta tulevaa roiskevettä vastaan ja suojaus sisäisiä pölykertymiä vastaan (pölysuojattu) sekä täydellinen kosketussuojaus.
Malli
Varjoton ja häikäisemätön malli, laaja valonjako.
Pöly- ja roiskevesisuojattu IP54.
Kestävä työvalaisin, sivuilla kumitetut yksityiskohdat ja viisi kallistuskulmaa asennosta riippuen (90°, 35°, 25°, 15°, 0°). Integroitu kantokahva, PÄÄLLE/POIS-painike takana. Hyväksytty jatkuvaan ulkokäyttöön sekä rakennus- ja asennuspaikoille BGI 608:n mukaisesti.
Mukana 3 m liitäntäjohto H07RN-F F3G1,5.
Hätävalotoiminto – valaisin syttyy automaattisesti sähkökatkon sattuessa – 21,6 V / 0,8 Ah akku, jopa 3 tunnin käyttöaika, älykäs lataus-/purkausjärjestelmä.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Yleisvalaistus |
|---|---|
| Tuotenimen attribuutti | 230 V |
| Paino | 2300 g |
| Energiansyöttö | Akkukäyttöinen; Verkkokäyttöinen; Akkukäyttöinen; Verkkokäyttöinen; Akkukäyttöinen; Verkkokäyttöinen |
| Kokonaiskorkeus | 163 mm |
| Kokonaisleveys | 256 mm |
| Kokonaispituus | 273 mm |
| Tehonkulutus | 35 W |
| Nimellisjännite | 230 V |
| IP-suojausluokka | IP 54 |
| Valovirta | 3850 lm |
| ATEX-vyöhyke | ei mitään; ei mitään; ei mitään |
| Liitäntäkaapelin pituus | 3 m |
| Säädettävä säteilykulma | 90 astetta; 35 astetta; 25 astetta; 15 astetta; 0 astetta; 90 astetta; 35 astetta; 25 astetta; 15 astetta; 0 astetta; 90 astetta; 35 astetta; 25 astetta; 15 astetta; 0 astetta |
| Paloaika | 3 h |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G08126935 |
|---|---|
| EAN | 4003644000470 |