Yale ontomäntäsylinteri YCS
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Yale-hydrauliikkatyökalut on valmistettu korkealaatuisesta CrMo-teräksestä, mikä antaa selvästi suuremman lujuuden ”elastisella alueella” ja siten huomattavasti pidemmän käyttöiän. Kaikki asennusosat – sekä ulkoiseen että sisäiseen asennukseen – vastaavat metristä standardisarjaa, mikä yksinkertaistaa merkittävästi asennus- ja huoltotöitä sekä varaosien hankintaa.
100 % yhteensopivuus kaikkien 700 barin hydrauliikkajärjestelmien kanssa.
Läpivientikeskireiänsä ansiosta nämä sylinterit soveltuvat käyttöön, jossa tarvitaan suurta vetovoimaa kierretankojen avulla, pikalukitusliitin.
Kaikki asennusosat – sekä ulkoiseen että sisäiseen asennukseen – vastaavat metristä standardisarjaa, mikä yksinkertaistaa merkittävästi asennus- ja huoltotöitä sekä varaosien hankintaa.
100 % yhteensopivuus kaikkien markkinoilla olevien 700 barin hydrauliikkajärjestelmien kanssa.
Käyttötiedot
Vetotankojen esijännitys, laakereiden ja akselien sisään- ja ulospuristus, hammaspyörien ja hihnapyörien ulosvetäminen sekä raskaiden rakenteiden vetäminen ja työntäminen.
Toimitussisältö
Sisältää paineyhteen 3/8-NPT. Toimitetaan käyttövalmiina, ts. sisältää liitinmuhvit, karkaistun teräksisen painelaatan sekä kierteitetyn kiinnitysreiän, mutta ilman liitäntäletkuja ja sovitinta.
Huomautus
Suljetut järjestelmät esiasennetaan, täytetään ja ilmataan tehtaalla.
Hydraulikäsipumppu, ks. nro 086050, hydrauliletku nro 086081.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Hydraulisylinteri |
|---|---|
| Paino | 8.5 kg |
| Nostokorkeus | 50 mm |
| Sisään työnnetty pituus | 173 mm |
| Suurin puristusvoima | 214 kN |
| Öljytilavuudet | 153 ml |
| Sylinterin ulko-⌀ | 100 mm |
| Läpireikä, ⌀ | 27 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 086070 |
|---|---|
| EAN | 4025092150897 |