Hydrauliikkasarja Pro
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Työalueelle 700 bariin asti koottu hydraulisarja, jossa on kaikki tarvittavat komponentit liittämistä varten tavanomaisiin yksitoimisiin ja kaksitoimisiin hydraulisylintereihin.
- 2-portainen 1,0 litran käsipumppu mahdollistaa nopeat työvaiheet.
- 100 % painekoestetut letkut enintään 720 barin paineelle, valmistettu standardin ISO 22384 mukaan.
- Vakiovarusteena CEJN CIS-letkutunnistusjärjestelmä mahdollisimman korkeaa turvallisuutta varten.
- 3/8" NPT-liitäntäkierre, liitäntäjärjestelmä standardin ISO 14540 mukaan. Yhteensopiva yli 80 %:n markkinoilla olevista hydraulijärjestelmistä kanssa.
- Kaikkia komponentteja voidaan säätää erikseen.
Huomautus
Hydraulipumput on täytettävä hydrauliöljyllä ennen käyttöä. Suosittelemme käyttämään ISO VG 15- tai ISO VG 22 -luokan öljyjä.
Rakenne
Ammattisarja lisäkomponenteilla tehokkaita ja nopeita työvaihtoja varten.
- Letkusarja liittimellä ja nipalla komponenttien nopeaan kytkentään ja irrotukseen.
- Manometri paineen valvontaan.
- Tukeva ABS-laukku solumuovisisäkkeellä turvalliseen säilytykseen ja helppoon kuljetukseen käyttöpaikalle.
Toimitussisältö
Hydraulipumppu, letkusarja nipalla ja liittimellä, manometri, liitäntälohko, sylinteripuolen liitin, tukeva kuljetuslaukku, ilman öljyntäyttöä.
Rakenne
Koottu hydrauliikkasarja 700 barin työalueelle, sisältäen kaikki tarvittavat komponentit liitäntään yleisiin yksitoimisiin ja kaksitoimisiin hydraulisylintereihin.
- 2-portainen 1,0 litran käsipumppu mahdollistaa nopeat työvaiheet.
- 100 % painekoestetut letkut enintään 720 barin paineelle, valmistettu standardin ISO 22384 mukaan.
- Vakiovarusteena CEJN CIS-letkutunnistusjärjestelmä mahdollisimman korkeaa turvallisuutta varten.
- 3/8 tuuman NPT-liitäntäkierre, liitinjärjestelmä standardin ISO 14540 mukaan. Yhteensopivuus yli 80 %:n markkinoilla olevista hydrauliikkajärjestelmistä kanssa.
- Kaikki komponentit voidaan säätää erikseen.
Huomautus
Hydrauliikkapumput on täytettävä hydrauliöljyllä ennen käyttöä. Suosittelemme öljyjä standardin ISO VG 15 tai ISO VG 22 mukaan.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Hydraulisarja |
|---|---|
| Hydrauliliitäntä | 3/8" NPT |
| Paineportaiden lukumäärä | 2 |
| Hyötytilavuudet | 1000 ml |
| Käyttöpaine | 700 bar |
| Letkun pituus | 2 m |
| Pakkaus | Kuljetuslaukku |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G086053PRO |
|---|---|
| EAN | 7391390484079 |