Kaasujuotossetti Independent
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Ergonominen kaasukolvi kätevällä pietsosytytyksellä. Täytetään tavallisella butaanikaasulla (kuten sytyttimet).
Käyttökohteet
Huolto- ja korjaustöihin, erityisesti kun verkkovirtaa ei ole saatavilla tai virta on katkaistu.
Toimitussisältö
Sis. talttamuotoiset juotoskärjet 1,0; 2,4; 3,2 ja 4,8 mm. Suuttimet juottamiseen (maks. 14005 °C) ja lämmitykseen (maks. 7005 °C), hehkuveitsi, heijastinlevy kutistesukan kutistamiseen, puhdistussieni ja sieniteline käytännöllisessä muovilaatikossa.
Tekniset tiedot
| Juotoskärjen leveys | 1 - 4.8 mm |
|---|---|
| Lämpenemisaika | noin 50 s |
| Kaasujuottimen paino | 121 g |
| Käyttöaika per kaasuntäyttö | 40 - 120 min |
| Sytytystyyppi | Pietsosytytys |
| Juotoskärjen enimmäislämpötila | 580 °C |
| Portaattomasti säädettävä lämmitysteho | 25 - 130 W |
| Kaasutyyppi | Butaanikaasu |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 082250 |
|---|---|
| EAN | 4003008061550 |