Ympäristökaappi, ovet kokonaan teräslevyä
Tämä on tilaustuote, jolla on pidempi toimitusaika. Lue lisää toimitusajoistamme täältä.
Tuotekuvaus
Normi
Vaatimustenmukaisuusvakuutus määräysten mukaisesti, juokseva numero 15.22 DIBT StawaR-ohjeiden mukaan (teräskaukaloille).
Rakenne
Ovien sivuissa on tuuletusaukot ja ne voidaan lukita liukukahvalla, jossa tappisylinterilukko. Sinkitty valuma-allas StawaR-standardin mukaisesti, nestetiiviillä hitsaussaumoilla. Kantavuus 100 kg. Korkeussäätö mahdollinen 25 mm:n jaolla. Keräystilavuus 20 litraa (20 mm altaan reunan alapuolelle).
Maalipinta
Vakiomalli: runko vaaleanharmaa RAL 7035, ovet antrasiitti RAL 7016 jauhemaalattu.
Käyttötiedot
Kasvinsuojeluaineiden sekä myrkyllisten ja vettä vaarantavien kemikaalien turvallinen ja määräysten mukainen säilytys työtiloissa.
Huomautus
Kaappi ei sovellu helposti syttyvien nesteiden säilytykseen! Säilytys WHG § 19:n mukaan. Vaatimustenmukaisuusvakuutus StawaR-ohjeiden mukaan (teräskaukaloille).
TÜV GS -sertifioinnin mukaan kaikki kaapit on pakollisesti varmistettava kaatumista vastaan.
Tekniset tiedot
| Korkeussäätö porrastettuna | 25 mm |
|---|---|
| Värivalinta | RAL 9002, 7035, 7005, 7016, 6011, 5018, 5012, 5011, 5005, 3003 |
| Tuotetyyppi | Ympäristökaappi |
| Materiaalin paksuus | 0.9 mm |
| Sylinterilukko | modulaarinen lukkosylinteri |
| Hyllytason kantavuus / suurin tasaisesti jakautunut kuorma (metallilla) | 100 kg |
| Kantavuus kaappirungon sisäpuolella | 1000 kg |
| Oven avautumiskulma | 225 astetta |
| Tehokas korkeus | 860 mm |
| Syvyys | 500 mm |
| Leveys | 1000 mm |
| Paino | 72 kg |
| Korkeus | 1000 mm |
| Kaapin etulevyt | Peltiovi, jossa ilmanvaihtoaukot |
| Keräysastioiden lukumäärä | 2 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 980091 |
|---|---|
| EAN | 4062406112493 |