Ympäristökaappi, jossa ikkunalliset ovet
Tämä on tilaustuote, jolla on pidempi toimitusaika. Lue lisää toimitusajoistamme täältä.
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Normi
Vaatimustenmukaisuusvakuutus DIBT:n määräysten mukaisesti, juokseva numero 15.22, StawaR-ohjeiden mukaan (teräsvuodalle).
Rakenne
Ovien sivuissa on tuuletusaukot ja ne voidaan lukita liukukahvalla, jossa on tappisylinterilukko. Sinkitty keräysastia StawaR-vaatimusten mukaisesti, nestetiiviillä hitsaussaumoilla. Kantavuus 100 kg. Korkeudensäätö mahdollinen 25 mm jaolla. Keräystilavuus 20 litraa (20 mm astian reunan alapuolelle).
Maalaus
Vakioversio: runko vaaleanharmaa RAL 7035, ovet antrasiitti RAL 7016, jauhemaalattu.
Käyttötiedot
Kasvinsuojeluaineiden sekä myrkyllisten ja vesistöille haitallisten kemikaalien turvallinen ja määräysten mukainen säilytys työtiloissa.
Huomautus
Kaappi ei sovellu palavan nesteen säilytykseen! Säilytys WHG § 19:n mukaisesti. Vaatimustenmukaisuusvakuutus StawaR-ohjeiden mukaisesti (teräsvuodalle).
TÜV GS -sertifioinnin mukaan kaikki kaapit on pakollisesti varmistettava kaatumista vastaan.
Tekniset tiedot
| Korkeussäätö porrastettuna | 25 mm |
|---|---|
| Värivalinta | RAL 9002, 7035, 7005, 7016, 6011, 5018, 5012, 5011, 5005, 3003 |
| Tuotetyyppi | Ympäristökaappi |
| Materiaalin paksuus | 0.9 mm |
| Sylinterilukko | modulaarinen lukkosylinteri |
| Hyllytason kantavuus / suurin tasaisesti jakautunut kuorma (metallilla) | 100 kg |
| Kantavuus kaappirungon sisäpuolella | 1000 kg |
| Oven avautumiskulma | 225 astetta |
| Tehokas korkeus | 860 mm |
| Syvyys | 500 mm |
| Leveys | 1000 mm |
| Paino | 72 kg |
| Korkeus | 1000 mm |
| Kaapin etulevyt | Ikkunalliset ovet, joissa ilmanvaihtoraot |
| Keräysastioiden lukumäärä | 2 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 980093 |
|---|---|
| EAN | 4062406118884 |